تاریخ انتشار: ۲۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار از آمادگی این دانشگاه جهت برگزاری نخستین همایش ملی نکوداشت عطاملک جوینی خبر داد. به گزارش ایسکانیوز، امیرحسین الهامی‌راد با اشاره به اینکه این همایش قرار است با همکاری اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جوین برگزار ‌شود گفت: علاءالدین ابوالمنظر عطاملک‌بن بهاءالدین محمد جوینی؛ مورخ […]

[ad_1]

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار از آمادگی این دانشگاه جهت برگزاری نخستین همایش ملی نکوداشت عطاملک جوینی خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز، امیرحسین الهامی‌راد با اشاره به اینکه این همایش قرار است با همکاری اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جوین برگزار ‌شود گفت: علاءالدین ابوالمنظر عطاملک‌بن بهاءالدین محمد جوینی؛ مورخ و ادیب بزرگ ایرانی قرن هفتم قمری و صاحب کتاب گران‌سنگ «تاریخ جهانگشای جوینی» است.
وی با دعوت از صاحبان اندیشه و پژوهشگران جهت شرکت در این همایش ملی گفت: علاقه‌مندان می‌توانند تا ۳۰ مهرماه سال جاری، آثار خود را به دبیرخانه‌ی همایش ارسال کنند. بدیهی است نتایج داوری ۲۰ آبان‌ماه اعلام و همایش، ۲۴ آذرماه سال جاری در سالن همایش‌های شهید عباسپور دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار برگزار خواهد شد.
معاون پژوهش و فناوری واحد سبزوار با برشمردن محورهای همایش ملی نکوداشت عطاملک جوینی گفت: سیری در زندگی، افکار و آثار عطاملک جوینی، عطاملک جوینی و فن نویسندگی، سیمای اخلاقی و اجتماعی عطاملک در آینه‌ی جهانگشای جوینی، نقش خاندان جوینی در وزارت و گسترش علم و ادب، جنبه‌های زیباشناختی تاریخ جهانگشا، بررسی سندیت تاریخی تاریخ جهانگشا، نقد و بررسی شواهد شعری ادبیات عربی و فارسی تاریخ جهانگشا، مقایسه‌ی تاریخی و ادبی تاریخ جهانگشا با تاریخ بیهقی و سیری در تاریخ‌نویسی سده‌ی هفتم هجری قمری، از جمله محورهای اصلی این همایش یک‌روزه است.
الهامی‌راد خاطرنشان ساخت: شماره تلفن ۴۴۶۵۰۱۱۸-۰۵۱ حوزه‌ی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در ساعات اداری آماده‌ی پاسخگویی به سؤالات مخاطبان این همایش ملی است.

۲۰۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس