تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مناظره این دو نامزد انتخاباتی ساعت ۴ بامداد سه شنبه به وقت ایران انجام خواهد شد. نخستین مناظره انتخاباتی بین دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا دوشنبه شب (بامداد سه شنبه به وقت ایران) برگزار خواهد شد. به گزارش عصر ایران در حالی که ۶ هفته دیگر  به موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری […]

[ad_1]

مناظره این دو نامزد انتخاباتی ساعت ۴ بامداد سه شنبه به وقت ایران انجام خواهد شد.

نخستین مناظره انتخاباتی بین دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا دوشنبه شب (بامداد سه شنبه به وقت ایران) برگزار خواهد شد.

به گزارش عصر ایران در حالی که ۶ هفته دیگر  به موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا – در ۸ نوامبر- باقی مانده است، نخستین مناظره ۹۰ دقیقه ای دو نامزد دموکرات و جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا امشب در دانشگاه “هوفتسرا” در شهر “همپستد” (لانگ آیلند) ایالت نیویورک برگزار خواهد شد.

پیش بینی می شود حدود ۱۰۰ میلیون آمریکایی این مناظره را به طور زنده از تلویزیون تماشا کنند؛ در صورت تحقق این رقم ، این مناظره می تواند رکورد پر بیننده ترین مناظره تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را که متعلق به رقابت جیمی کارتر و رونالد ریگان در سال ۱۹۸۰ است، بشکند. آن مناظره ۸۰ میلیون بیننده تلویزیونی داشت.

همچنین پیش بینی می شود با توجه به اهمیت انتخابات و وجود شخصیتی جنجال برانگیز همچون دونالد ترامپ ، این مناظره یک مناظره چالشی و پر حرف و حدیث باشد؛ به ویژه اینکه نامزد جنجالی جمهوریخواه از پیش از برگزاری مناظره با دعوت از یکی از معشوقه های سابق بیل کلینتون (همسر هیلاری کلینتتون) به این مناظره و نشاندن او در ردیف نخست بینندگان مناظره ، به احتمال زیاد تلاش دارد با ایجاد حواشی روانی برای رقیب خود برگ برنده مناظره را در دست داشته باشد.

دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون سه مناظره تا زمان برگزاری انتخابات خواهند داشت که مناظره امشب نخستین آن است. همچنین معاونان آنها نیز تا زمان برگزاری انتخابات یک مناظره با یکدیگر خواهند داشت.

 هر دو نامزد رکورد نامحبوب ترین نامزدهای انتخاباتی در تاریخ معاصر آمریکا را در اختیار دارن و این مناظره می تواند در تغییر اذهان رای دهندگان نسبت به نامزدها و یا تثبیت برداشت های منفی آنها نسبت به هر یک از دو نامزد موثر باشد.

این مناظره در حالی برگزار می شود که دونالد ترامپ در روزهای گذشته در نظر سنجی ها در برخی ایالات مهم آمریکا از رقیب دموکرات خود پیش افتاده است.

در آستانه برگزاری این مناظره، دیروز (یکشنبه) بنیامین نتانیاهو پس از این که با دونالد ترامپ در برج مسکونی اش در محله منهتن نیویورک به مدت ۹۰ دقیقه دیدار و گفت و گو کرد، در همان شب در هتلی در نیویورک با هیلاری کلینتون به دیدار و گفت و گو پرداخته است.

نتانیاهو برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی ملل متحد به نیویورک رفته است و در همین شهر با نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در یک روز دیدار و گفت و گو کرده است.

مناظره امشب در ۶ بخش ۱۵ دقیقه ای برگزار خواهد شد و این گونه است که هر دو نامزد ابتدا به مدت ۲ دقیقه درباره موضوع مطرح شده صحبت خواهند کرد و سپس باقی مانده زمان را به مناظره درباره سخنان و مواضع طرف مقابل درباره موضوع مطرح شده خواهند پرداخت.

هر دو نامزد مزیت ها و نقاط ضعفی  برای مناظره امشب دارند ؛ از جمله اینکه خانم کلینتون به دلیل سابقه زیاد در امر سیاست ورزی پیشینه و تجربه کاری بیشتری در مقایسه با رقیب جمهوریخواه خود دارد و در سوی دیگر دونالد ترامپ جمهوریخواه که فاقد سابقه چندان در امر سیاست ورزی است، اما یک “شومن تلویزیونی” ماهر است و اجرای زنده مقابل  دوربین تلویزیون را خوب بلد است.

مجری این مناظره ” لستر هالت ” گوینده و مجری شبکه تلویزیونی ” ان بی سی “آمریکاست که انتخاب او به عنوان مجری با حرف و حدیث ها و انتقادهایی از جانب کمپین ترامپ روبرو شده است.
کمپین ترامپ گفته است هالت طرفدار کلینتون است و مجری بی طرفی نیست ؛ این ادعا در حالی است که هالت برای انخابات امسال به عنوان یک رای دهنده جمهوریخواه ثبت نام کرده است.

مناظره این دو نامزد انتخاباتی ساعت ۴ بامداد سه شنبه به وقت ایران انجام خواهد شد.

[ad_2]

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس