تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] شرکت ملی نفت و گاز اندونزی (پرتامینا) روز پنجشنبه اعلام کرد نخستین محموله گاز مایع (ال.پی.جی) خریداری شده این شرکت از ایران طبق برنامه ریزی ۲۶ سپتامبر (دوشنبه ۵ مهر ماه) به این کشور منتقل می شود. به گزارش ایسکانیوز، دانیال پوربا’ یکی از مقام های ارشد پرتامینا اندونزی، گفت که قرارداد همکاری اندونزی […]

[ad_1]

شرکت ملی نفت و گاز اندونزی (پرتامینا) روز پنجشنبه اعلام کرد نخستین محموله گاز مایع (ال.پی.جی) خریداری شده این شرکت از ایران طبق برنامه ریزی ۲۶ سپتامبر (دوشنبه ۵ مهر ماه) به این کشور منتقل می شود.

به گزارش ایسکانیوز، دانیال پوربا’ یکی از مقام های ارشد پرتامینا اندونزی، گفت که قرارداد همکاری اندونزی و ایران در این بخش امضا شده و نخستین محموله گاز به اندونزی منتقل می شود.
وی گفت که میزان بالای تقاضا ‘ال.پی.جی’ اندونزی باعث شد این شرکت با امضای یک یادداشت تفاهم در ماه اوت گذشته برای خرید گاز مایع از ایران طی سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ اقدام کند.
براساس گزارش خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا)، این مقام بلندپایه شرکت ملی نفت و گاز اندونزی، گفت که نخستین محموله ۴۴ هزار متریک تنی ‘ال.پی.جی’ متشکل از ۲۲ هزار متریک تن پروپان و ۲۲ هزار متریک تن بوتان است.
شرکت ملی نفت و گاز اندونزی (پرتامینا) از کشتی متعلق به این شرکت با نام ‘گاز ۲’ و از پایانه گاز مایع ‘کالبوت سیتوبوندو’ به عنوان پایانه تخلیه ال.پی.جی استفاده خواهد کرد.
پیش بینی شده این محموله گاز مایع ۱۱ یا ۱۲ اکتبر (۲۰ یا ۲۱ مهرماه) توزیع شود.
وی گفت که شرکت ملی نفت و گاز اندونزی می خواهد از طرف تمام طرف های درگیر مانند بنادر اطمینان حاصل کند تا در لیست تحریم اتحادیه اروپا، آمریکا و سازمان ملل متحد گنجانده نشده باشند.
مصرف گاز مایع اندونزی سال گذشته میلادی به ۶٫۴۹ میلیون تن رسید که ۶۴٫۳ درصد آن از طریق واردات تامین شد.
تحت یک برنامه سراسری ملی برای جایگزینی گاز مایع با نفت سفید و دیگر سوخت ها، روند متوسط افزایش مصرف بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ میلادی ۱۱ درصد بوده است.
پیش بینی می شود رشد تقاضای سالیانه برای گاز مایع در اندونزی بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ حدود ۵٫۷ درصد باشد.
انتظار می رود تقاضای امسال اندونزی برای گاز مایع به ۷٫۴۵ میلیون تن و سال آینده میلادی به ۸٫۲۲ میلیون تن و در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب به ۹٫۳ میلیون تن برسد که با این حساب اندونزی به چهارمین واردکننده بزرگ گاز مایع بعد از چین، ژاپن و هند تبدیل خواهد شد.
پیش بینی شده است میزان واردات امسال ۴٫۷۳ میلیون تن، سال آینده ۵٫۸۳ میلیون تن و برای سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب ۶٫۶۳ و ۷٫۲۴ میلیون تن باشد.
قرارداد فروش ۸۰ هزار تن گازمایع ایران به اندونزی خرداد ماه امسال در حضور مقام های بلندپایه دو کشور در تهران امضا شد.
براساس این قرارداد، ایران سال آینده این مقدار را به ۵۰۰ هزار تن می رساند.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس