تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نخستین “شناور تندرو برد بلند بالگردبر” ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور فرمانده نیروی دریایی این نهاد در بوشهر رونمایی و به‌ آب‌ انداخته شد. به گزارش ایسنا، سردار علی فدوی  فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم رونمایی این شناور پیشرفته در اسکله شهید محلاتی بوشهر گفت: شناور تندرو برد […]

[ad_1]

نخستین “شناور تندرو برد بلند بالگردبر” ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور فرمانده نیروی دریایی این نهاد در بوشهر رونمایی و به‌ آب‌ انداخته شد.

به گزارش ایسنا، سردار علی فدوی  فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم رونمایی این شناور پیشرفته در اسکله شهید محلاتی بوشهر گفت: شناور تندرو برد بلند نیروی دریایی سپاه  بر توان بازدارندگی ایران می افزاید و بر دستگاه محاسباتی دشمن به ویژه آمریکا اثر می گذارد. 

فدوی اضافه کرد: شناور سردار شهید محمد ناظری  بزرگترین شناور آلومینیومی با بدنه پیشرفته و فناوری روز دنیاست  که با طول ۵۵ عرض ۱۴ و یک دهم متر و ارتفاع ۱۳ متر ده هزار کیلومتر برد دریانوردی دارد.

وی افزود: این شناور با شکل بدنه پیشرفته،تعادل پایدار در امواج بلند،برد بلند دریانوردی ، قابلیت دریانوردی در امواج خروشان، قابلیت حمل صد مسافر و بالگرد و بار به طور همزمان  و سرعت بالا به همت متخصصان سازمان تحقیقات و خودکفایی نیروی دریایی سپاه طراحی و در موسسه شهید محلاتی از موسسات وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در بوشهر ساخته شده است.

وی گفت :این شناور به ناوگان منطقه یکم نیروی دریایی سپاه ملحق می شود تا امکان حضور قدرتمند نیروی دریایی سپاه را در آب های آزاد و اقیانوس ها فراهم می کند.   

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: این شناور محدوده عمل جهانی دارد . ما زمانی که کار را شروع کردیم دیگران که از ما جلوتر بودند در حد یک اتود طراحی در اختیار ما گذاشتند  و سپاه مستیم وارد عمل برای طراحی این شناور شد.

 فدوی گفت: اکنون دشمنان ما خود را در شرایط اقدام علیه ما نمی بینند بلکه ما در موضع اقدام و ابتکار عمل و خود را در شرایط ایجاد توان برای مقابله با انقلاب می بینند آمریکایی ها و هم پیمانان منطقه ای  و غیر منطقه ای آنها به دنبال ایجاد قدرتی هستند که در مقابل ایران بایستد.

وی افزود: اکنون قدرت عامل و اساس و مبنایی است که دنیا بر مدار آن دارد حرکت می کند و آمریکا می گوید چون قدرت ما از همه بیشتر است پس دنیا باید از ما اطاعت کند . امروز آمریکا توان و قدرت انقلاب اسلامی را درک کرده است.

 فدوی تصریح کرد :رئیس جمهور آمریکا گفته است ما پنج و نیم سال است می خواهیم  سوریه نباشد و نمی توانیم چون ایران می خواهد سوریه باشد.

وی افزود ماهیت دشمنی آمریکا با ما ماهیت دشمنی بر سر اقتصاد و سیاست و فرهنگ نیست ماهیت ان ماهیت حق و باطل است و حق و باطل تحت هیچ شرایطی نمی تواند کنار هم باشد.

 فدوی گفت: مسلمان امام دارد  و وقتی امام وجود دارد نظر جداگانه مستقل از امام خیلی ظلم بزرگ به کلیت نظام و انقلاب و خود انسان است.

وی افزود نیروی دریایی سپاه این تسلط و قدرت بر همه شناورهایی که در منطقه هستند به ویژه شناورهای ۶ کشور هم پیمان آمریکا را دارد.

 فدوی ادامه داد: هیچ یک از شناورهای این کشورها وارد آب های منطقه ای ایران نمی شوند  و حضور ما در پهنه آبی سرزمینی خلیج فارس به صورت دائم از شمال تا جنوبی ترین نقطه تنگه هرمز و دریای عمان وجود داشته ، دارد و خواهد داشت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه  با بیان اینکه حضور آمریکا در منطقه عامل نا امنی و شرارت است افزود:آمریکایها می گویند که تنش بین ما و نیروی دریای سپاه زیاد شده است وما به دنبال ارتباط مستقیم با آنها هستیم ،اما جواب ما این است که وجود شما عامل ناامنی و شرارت است اگر ما روزی وارد خلیج مکزیک شدیم ارتباط مستقیم برقرار می کنیم.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه مستقر در بوشهر گفت: امروز آمریکا همه امکانات خود را علیه ایران بسیج کرده است و رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره خواهان حضور قدرتمند در عرصه های دفاعی و نظامی  و غلبه بر دشمن بوده اند.

سردار علی رزمجو افزود:نیروی دریایی سپاه از نظر تجهیزات، نیروی انسانی، آمادگی عملیاتی،موشک ها در انواع مختلف و نیروی اراده و ایمان  از قابلیت هایی برخوردار است که دارد روزافزون می شود.

وی راه اندازی این شناور به همت متخصصان داخلی در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را بزرگترین دستاورد سپاه برشمرد و گفت: این شناور بر توان بازدارندگی ایران می افزاید و بر دستگاه محاسباتی دشمن به ویژه آمریکا اثر می گذارد. 

رئیس سازمان تحقیقات و خودکفایی نیروی دریایی سپاه هم در این مراسم با اشاره به مراحل مختلف طراحی و ساخت این شناور  گفت: این شناور با هدف تحقق اهداف نیروی دریایی سپاه برای حضور در آبهای آزاد طراحی و ساخته شده است.

ناو سالار یکم پاسدار ابوالفضل نظری افزود: نمونه این شناور که در طراحی آن از دانشگاههای کشور و متخصصان کشور  استفاده شده است در دنیا مشاهده نشده است 

وی گفت: این شناور با سطح عرشه بزرگ و مناسب و کاهش مصرف سوخت قابلیت نشست و برخاست بالگرد سبک را دارد.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس