تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

رییس مجلس فرانسه برای نخستین بار به ایران سفر می کند. به گزارش ایسکانیوز ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در پاریس گفت: به موازات تحرکات اقتصادی ،مناسبات سیاسی و فعال شدن دیپلماسی پارلمانی ایران و فرانسه در سال های اخیر ،«کلود بارتلون» رییس مجلس ملی فرانسه در سفری ۴ روزه، روز دوشنبه به […]


رییس مجلس فرانسه برای نخستین بار به ایران سفر می کند.

به گزارش ایسکانیوز ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در پاریس گفت: به موازات تحرکات اقتصادی ،مناسبات سیاسی و فعال شدن دیپلماسی پارلمانی ایران و فرانسه در سال های اخیر ،«کلود بارتلون» رییس مجلس ملی فرانسه در سفری ۴ روزه، روز دوشنبه به ایران سفر می کند.

علی آهنی افزود:«کلود بارتلون» و هیئت همراه وی در این سفر با مسئولان عالی رتبه ایران دیدار و درباره مناسبات وهمکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف، تحولات منطقه و نقش دو کشور در مقابله با تروریسم رایزنی خواهند کرد.

وی تاکید کرد: ارتباطات پارلمانی ایران و فرانسه ، نقش مهمی در بهبود أفکار عمومی دو کشور و آماده سازی زمینه تقویت همکاری ها خواهد داشت.

سفیر کشورمان در پاریس تصریح کرد: در ادامه ارتباطات پارلمانی ایران با فرانسه؛ برنامه ریزی سفر رسمی «علاء الدین بروجردی» به دعوت «رافارن» رییس کمیسیون خارجه و دفاع سنای فرانسه در حال پیگیری است.

«کلود بارتلون» رییس مجلس ملی فرانسه پیش از این قرار بود ۲۶ تیر به ایران سفر کند اما به دلیل حادثه تروریستی در شهر نیس فرانسه، این سفر به تعویق افتاد.

۲۰۵/۲۰۱منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

۰۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس