تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] روزنامه شرق نوشت: نشست نمایندگان اصولگرا با آیت‌الله موحدی‌کرمانی درباره انتخابات، ششم مهر برگزار می‌شود؛ نخستین جلسه رسمی درباره انتخابات. به گزارش ایسکانیوز این روزنامه اصلاح طلب امروز در مطلبی آورده است: باز هم موسم انتخابات رسید و گعده‌های اصولگرایان برای ائتلاف آغاز شد.دیروز نبی حبیبی، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، هم با اشاره به […]

[ad_1]

روزنامه شرق نوشت: نشست نمایندگان اصولگرا با آیت‌الله موحدی‌کرمانی درباره انتخابات، ششم مهر برگزار می‌شود؛ نخستین جلسه رسمی درباره انتخابات.

به گزارش ایسکانیوز این روزنامه اصلاح طلب امروز در مطلبی آورده است: باز هم موسم انتخابات رسید و گعده‌های اصولگرایان برای ائتلاف آغاز شد.دیروز نبی حبیبی، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، هم با اشاره به تجربه و عملکرد اصولگرایان در انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری از ضرورت ائتلاف اصولگرایان با محوریت روحانیت برای حضور در انتخابات سال ١٣٩۶ سخن گفته است. سخنی تکراری که پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری ٩٢ هم بارها و بارها گفته شد. در انتخابات ٩٢ هم همین گفته می‌شد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اصولگرایان را از هرگونه تک‌روی برحذر داشته و گفته است: «اصولگرایان حتما باید به ائتلاف بپیوندند تا با یک‌ صدا و یک فهرست در شورا و با یک نامزد در ریاست‌جمهوری به میدان بیایند که در آن صورت احتمال موفقیت آنان خیلی بالا می‌رود». او گفته است: «جامعه روحانیت مبارز اعلام کرده است که وارد میدان انتخابات خواهد شد و کمیته انتخاباتی نیز تأسیس کرده است».

سخنان حبیبی در حالی است که مؤتلفه اعلام کرده که می‌خواهد برای نخستین‌بار نامزد حزبی معرفی کند و در صورت اجماع دیگر اصولگرایان روی او، نامزد مؤتلفه گزینه نهایی اصولگرایان شود.اصولگراها در انتخابات ریاست‌جمهوری ٩٢ و مجلس ٩۴ هم به‌شدت بر ائتلاف با محوریت جامعه روحانیت تأکید داشتند. در ابتدا اعلام کردند که جامعتین محور است و تن به ریش‌سفیدی بزرگان قوم می‌دهند؛ اما در انتخابات مجلس ابتدا این حزب مؤتلفه بود که با جبهه پایداری و جمعیت رهپویان جلسات وحدت جداگانه برگزار کرد و در آخر هم مشخص شد فهرست نهایی تهران با سرلیستی حدادعادل در حالی بسته شده که جامعه روحانیت مبارز با آن موافقت صددرصدی نداشته است.

مصباحی‌مقدم بعد از ناکامی اصولگرایان در تهران گفته بود: «این فهرستی بود که قابلیت تخریب بالایی داشت. حتی در جلسه شورای مرکزی روحانیت مبارز قبل از انتخابات، زمانی که آن فهرست ارائه شد، به اتفاق این نظر داده شد که این فهرست در مقابل رقبا رأی نمی‌آورد؛ اما چاره‌ای جز ترکیبی که فهرست با آن بسته شد، نبود»؛

پیش از اینکه اخبار غیر‌رسمی از نهی احمدی‌نژاد برای نامزدی ریاست‌جمهوری آینده منتشر شود، از او به عنوان یکی از گزینه‌های اصولگرایان نام برده می‌شد؛ اگرچه هنوز هم خبری رسمی مبنی بر کنارگذاشتن قطعی او منتشر نشده است. محمدرضا باهنر چندی قبل از تهیه یک فهرست ٣٠‌نفره نامزد و برخی دیگر حتی از فهرستی ۴٠‌نفره برای انتخابات آتی ریاست‌جمهوری خبر داده‌اند. باهنر گفته بود نامزد نهایی از میان این فهرست بیرون خواهد آمد.

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه، هم گفته بود: «باهنر و مصباحی‌مقدم، نام حسن روحانی را به فهرست کاندیداهای احتمالی اصولگرایان اضافه کرده‌اند». احتمالا منظور ترقی این بوده که دیگران با بودن روحانی موافق نبوده‌اند و تلاش‌های سخنگوی جامعه روحانیت و دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری باعث شده نام روحانی هم درون فهرست بیاید. او گفته است که در این فهرست اسم آقای احمدی‌نژاد نیز به چشم می‌خورد که امکان تغییر در این فهرست وجود دارد. قرارگرفتن نام احمدی‌نژاد در فهرست اصولگرایان در حالی است که تا پیش از آن، آنها به هر بهانه‌ای، یک‌به‌یک از احمدی‌نژاد اعلام برائت می‌کردند و حتی برخی او را «تمام‌شده و رفته» توصیف کرده و به او توصیه می‌کردند وارد کارزار انتخاباتی نشود! ترقی از قالیباف، جلیلی، حدادعادل و ولایتی هم به‌عنوان گزینه‌های دیگر فهرستِ به تعبیر او ٣۵‌نفره اصولگرایان یاد کرده بود. باید منتظر نشست و دید در انتخابات ریاست‌جمهوری ٩۶ اصولگرایان بالاخره به اجماع می‌رسند یا خیر.

۲۰۴۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس