تاریخ انتشار: ۲۴ خرد ۱۳۹۵

– مدیر آموزش و پرورش گچساران گفت: راه اندازی نخستین ایستگاه هواشناسی آموزشی کشور در این شهرستان گامی برای رشد خلاقیت و نوآوری در دانش آموزان است.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
سید ظهیرالدین پورالحسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت پژوهشگری در پیشرفت، بالندگی و توسعه کشور افزود: این امر نقش اثرگذاری در نهادینه شدن روحیه پرسشگری بین دانش آموزان دارد.
وی اظهار کرد:دو طرح برتر درس های علوم، کار و فناوری دانش آموزان این شهرستان که در جشنواره جابر ابن حیان و قابلیت اجرا داشتند برای انجام کار عملی و پژوهشی دانش آموزان مدرسه خترانه صنعت نفت شهر دوگنبدان اجرا شده است.
مدیرآموزش و پرورش گچساران تصریح کرد: نخستین ایستگاه دانش آموزی تحقیقات و آموزش هواشناسی و مزرعه آموزش و تحقیقات دو طرحی هستند که در این مدرسه اجرا شده اند.
وی بیان کرد : در این ایستگاه هواشناسی باد سنج ، باران سنج ، بادنما ، رطوبت سنج ، استین باد دما سنج و ریوبت سنج وجود دارد که روزانه در دو نوبت اطلاعات این ایستگاه از سوی دانش اموزان ثبت و با اداره هواشانسی گچساران مقایسه می شود.
پورالحسینی بیان کرد: اجرای این طرح نقش اثرگذاری درباره آشنایی دانش آموزان با داده های هواشناسی و تشویق نسل فردا برای پژوهش در امور مورد علاقه آنان دارد.
وی گفت:در راستای سند تحول بنیادین درآموزش و پرورش این مدرسه به عنوان پایلوت برای برنامه های پزوهشی و تحقیقاتی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در مزرعه تحقیقاتی مدرسه صنعت نفت شهر دوگنبدان پنج باغچه پژوهش های کشاورزی وجود دارد.
مدیر آموزش و پرورش گچساران با اشاره به کسب ۱۰۰ رتبه علمی در جشنواره ها و رقابت های علمی کشوری و استانی از سوی دانش آموزان و فرهنگیان گچساران در یک ساله گذشته تاکنون ابراز کرد: این شهرستان ظرفیت تبدیل به قطب پژوهش های دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد را دارد.
وی اظهار کرد: کسب رتبه تجربه برتر مدیریتی این شهرستان در بین ۸۰۰مدیر در سطح کشور یکی دیگر از دستاوردهای موفق آموزش و پرورش گچساران در سال جاری است.
وی راهیابی ۲۲ دانش آموز به مرحله کشوری المپیادهای علمی، کسب دو رتبه یک رقمی،۱۴ رتبه دو رقمی و ۳۶ رتبه سه رقمی دانش آموزان گچسارانی در کنکور ۹۴ منطقه سه کشور، رتبه اول فیلم رشد در کهگیلویه و بویراحمد از مهمترین موفقیت های آموزش و پرورش گچساران در یک ساله گذشته بوده است.
پورالحسینی تعداد معلمان گچساران را دو هزار نفر برآورد و افزود: این شهرستان بیش از ۲۳ هزار دانش آموز دارد.
شهرستان نفتخیز و ۱۲۰ هزار نفری گچساران به مرکزیت شهر دوگنبدان در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
۸۱۴۳/۶۱۶۲

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس