تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] حدود ۱۱ هزار مهاجر در ۴۸ ساعت گذشته در سواحل لیبی نجات داده شدند. به گزارش گذارنیوز به نقل از رویترز،‌ گارد ساحلی ایتالیا، امروز – چهارشنبه – اعلام کرد که بیش از چهار هزار و ۶۵۰ مهاجر روز سه‌شنبه از سواحل لیبی نجات داده شدند و حدود ۲۸ جسد نیز از آب گرفته شده […]

[ad_1]

حدود ۱۱ هزار مهاجر در ۴۸ ساعت گذشته در سواحل لیبی نجات داده شدند.

به گزارش گذارنیوز به نقل از رویترز،‌ گارد ساحلی ایتالیا، امروز – چهارشنبه – اعلام کرد که بیش از چهار هزار و ۶۵۰ مهاجر روز سه‌شنبه از سواحل لیبی نجات داده شدند و حدود ۲۸ جسد نیز از آب گرفته شده است. این میزان مجموع شمار افراد نجات داده شده در ۴۸ ساعت گذشته را به حدود ۱۱ هزار نفر رسانده است.


گزارش شده که بیش از ۲۰ نفر در یک قایق ماهیگیری خفه شدند که این شمار مجموع کشته‌شدگان روزهای دوشنبه و سه‌شنبه را به مجموع ۵۰ نفر رسانده است.


مقام‌های ایتالیایی گفته‌اند که سه زن روز دوشنبه نجات داده شده‌اند که در ۲۴ ساعت گذشته در قایق‌های گارد ساحلی کودکان خود را به دنیا آورده‌اند. این زنان و کودکانشان در سلامت کامل به سر می‌برند.


گارد ساحلی روز سه‌شنبه اعلام کرده که موفق به نجات ۳۳ قایق شده است. این قایق‌ها در مجموع حدود هزار نفر را حمل می‌کردند.


لیبی حدود ۲۹۰ کیلومتر از جزایر ایتالیایی لمپدوسا فاصله داشته و قاچاقچیان انسان از شرایط بی‌ثبات دولت‌های شمال آفریقا برای منتقل کردن پناهجویان به اروپا استفاده کرده‌اند.


گارد ساحلی اعلام کرده که عملیات نجات امروز – چهارشنبه – در حال انجام است، البته بسیار کمتر از دو روز گذشته.


یک سخنگوی گارد ساحلی در این زمینه گفت: «مشخصا آب و هوای خوب نقش مهمی در افزایش میزان ورود مهاجران در روزهای اخیر دارد.»


از آغاز سال تا کنون حداقل ۱۴۲ هزار مهاجر به ایتالیا رسیده‌اند که از این میان حدود سه هزار و ۱۰۰ نفر کشته شده‌اند. حدود ۱۵۴ هزار نفر در سال ۲۰۱۵ به این کشور آمدند که از این میان حدود دو هزار و ۸۹۲ تن کشته شدند.  


اکثریت بالای مهاجران از کشور‌های آفریقایی مانند،‌نیجر، اریتره، گینه، گامبیا،‌سودان،‌ساحل عاج و سومالی بوده‌اند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس