تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان گفت: مرد ۳۸ ساله بوکانی با وجود فرو رفتن نیزه میلگرد ۷۰ سانتیمتری در احشای بدنش به طرز معجزه آسایی از مرگ حتمی نجات یافت. محمد مقصدحق در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در بوکان گفت: این مرد جوان بوکانی که در مغازه فرش‌فروشی با دست گرفتن میلگرد برای […]

[ad_1]

مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان گفت: مرد ۳۸ ساله بوکانی با وجود فرو رفتن نیزه میلگرد ۷۰ سانتیمتری در احشای بدنش به طرز معجزه آسایی از مرگ حتمی نجات یافت.

محمد مقصدحق در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در بوکان گفت: این مرد جوان بوکانی که در مغازه فرش‌فروشی با دست گرفتن میلگرد برای مرتب کردن فرش‌های آویزان شده مغازه خود بالای نردبان چوبی رفته بود، در هنگام بالا رفتن از نردبان چوبی، نردبان از وسط نصف شده و مرد ۳۸ ساله از ارتفاع بالا بر روی میلگرد سقوط کرد.


وی افزود: بر اثر این حادثه میلگرد از طرف ران چپ این مرد وارد بدن وی شده و از کمر راست وی بیرون آمد.


مقصدحق افزود: بر اساس این گزارش، در پی این حادثه فرد مجروح همسایه‌ها را به کمک فراخوانده تا وی را به بیمارستان منتقل کنند ولی میلگرد وارد شده به بدن وی آن قدر طول داشته امکان جا به جایی با خودرو میسر نبوده است و بر این اساس میلگرد را با اره آهن بری قطع کرده و مجروح را به بیمارستان شهید قلی پور بوکان منتقل کردند.


مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان افزود: مجروح مدت بیش از ۶ساعت در اتاق عمل تحت عمل جراحی قرار گرفت تا میلگرد را که به صورت مورب وارد بدنش شده بود، خارج کنند.


وی در ادامه خاطرنشان کرد: در این حادثه خوشبختانه هیچ یک از اجزای داخلی بدن این حادثه دیده که میلگرد از کنار آنها عبور کرده بود، دچار آسیب نشده است.


به گفته دکتر مهشید حمزه‌ای متخصص جراحی عمومی شاغل در بیمارستان شهید دکتر قلی پور بوکان که جراحی این مصدوم را به عهده داشت، فقط قسمت کوچکی از روده وی دچار آسیب شده است.


این متخصص جراح عمومی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا بیان کرد: این بیمار به طور معجزه آسایی از مرگ نجات پیدا کرد چرا که اگر این میلگرد به هر یک از اعضای وی از جمله استخوان فمور (ران)، اعصاب سیاتیک در ناحیه نشیمنگاه و لگن آسیب می‌زد، فرد مذکور بعد از بیرون آوردن جسم خارجی دچار مرگ می‌شد.


حمزه‌ای افزود: فقط در ناحیه روده پارگی ایجاد شده بود که ترمیم شده و در بخش آی.سی.یو تحت مراقبت بوده و حال عمومی وی اکنون بسیار رضایت بخش است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس