تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] کشتی‌های اروپایی روزهای شنبه و یکشنبه چندین عملیات برای نجات پناهجویان سرگردان در آب‌های مدیترانه انجام دادند. به گزارش ایسنا، یک کشتی جنگی ایتالیا بیش از۵۷۰ پناهجو را به جزیره سیسیل منتقل کرد. جسد یک جوان ۱۹ ساله سومالیایی نیز که در دریا جان باخته بود به این جزیره منتقل شد. گارد ساحلی ایتالیا […]

[ad_1]

کشتی‌های اروپایی روزهای شنبه و یکشنبه چندین عملیات برای نجات پناهجویان سرگردان در آب‌های مدیترانه انجام دادند.

به گزارش ایسنا، یک کشتی جنگی ایتالیا بیش از۵۷۰ پناهجو را به جزیره سیسیل منتقل کرد. جسد یک جوان ۱۹ ساله سومالیایی نیز که در دریا جان باخته بود به این جزیره منتقل شد.

گارد ساحلی ایتالیا این افراد را در هفت عملیات جداگانه در آب‌های میان لیبی و جزیره سیسیل نجات داده و به کشتی جنگی منتقل کرده بود.

همزمان یک کشتی نروژی نزدیک به ۳۵۰ پناهجوی دیگر را از دریای مدیترانه نجات داد و به جزیره “مسینا”ی ایتالیا منتقل کرد. یکی از نجات یافتگان که به مراقبت های ویژه پزشکی نیاز داشت با بالگرد به بیمارستان منتقل شد.

در سه عملیات جداگانه دیگر ۳۵۰ پناهجو که در قایق بادی در مدیترانه سرگردان بودند توسط کشتی های جنگی حاضر در منطقه از آب بیرون کشیده شدند.

به گزارش یورونیوز، با اینکه کشتی های اروپایی و به ویژه ایتالیایی چندین عملیات برای نجات جان پناهجویان انجام دادند اما در چند روز گذشته ده‌ها پناهجو که تلاش می کردند خود را از لیبی به اروپا برسانند در آب‌های مدیترانه جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس