تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] فقط ظرف ۲۴ ساعت بیش از ۶۰۰۰ پناهنده که قصد داشتند از لیبی خود را به اروپا برسانند، نجات داده شدند. به گزارش ایسنا، گارد ساحلی ایتالیا اعلام کرده است مجموع ۶۰۵۵ نفر سوار بر ۴۰ قایق بودند که از میان آب بیرون آورده شدند و همچنین اجساد ۹ تن دیگر پیدا شد. این […]

[ad_1]

فقط ظرف ۲۴ ساعت بیش از ۶۰۰۰ پناهنده که قصد داشتند از لیبی خود را به اروپا برسانند، نجات داده شدند.

به گزارش ایسنا، گارد ساحلی ایتالیا اعلام کرده است مجموع ۶۰۵۵ نفر سوار بر ۴۰ قایق بودند که از میان آب بیرون آورده شدند و همچنین اجساد ۹ تن دیگر پیدا شد.

این عملیات نجات که با همکاری مقامات ایتالیایی انجام گرفت یکی از بزرگترین عملیات‌های اجرا شده در یک روز بوده است. گزارش‌ها حاکیست قاچاقچیان لیبی پس از چند روز وضعیت نامساعد جوی در دریا از پایداری جویِ اخیر سوء استفاده کرده و در تلاش بودند قایق‌هایی که بیش از ظرفیت مجاز سرنشین داشته‌اند به اروپا برسانند.

به گفته نیروهای امداد، یکی از قربانیان این حادثه یک زن باردار بوده است. همچنین از یک قایق حدود ۲۰۰ کودک نجات پیدا کردند که بیشتر آنان بدون سرپرست و همراه بوده‌اند و ۹ نفر از این کودکان کمتر از پنج سال داشته‌اند.

به نوشته روزنامه گاردین، طبق اعلام سازمان بین‌المللی مهاجرت از ابتدای سال جاری میلادی (۲۰۱۶) حدود ۱۳۲ هزار مهاجر خود را به ایتالیا رسانده‌اند و ۳۰۵۴ تن نیز در این مسیر کشته شده‌اند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس