تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور لبنان، در دیدار با معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه پیرامون تحولات لبنان و منطقه گفت‌وگو کرد. به گزارش ایلنا، سیگرید کاگ در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از ابعاد مختلف داخلی و خارجی تحولات لبنان و تاثیرپذیری آن از تحولات منطقه به ویژه بحران سوریه و مشکلات ناشی […]

[ad_1]

هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور لبنان، در دیدار با معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه پیرامون تحولات لبنان و منطقه گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، سیگرید کاگ در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از ابعاد مختلف داخلی و خارجی تحولات لبنان و تاثیرپذیری آن از تحولات منطقه به ویژه بحران سوریه و مشکلات ناشی از مهاجرت آوارگان سوری به لبنان، بر سیاسی بودن راه حل بحران سوریه تائید کرد.


هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور لبنان وضعیت امنیتی در این کشور را علیرغم مشکلات موجود در منطقه و در درون ساختار سیاسی لبنان از جمله در خصوص مشکل ریاست جمهوری، مطلوب ارزیابی و ابراز امیدواری کرد با توافق جریان‌های سیاسی در لبنان ثبات در این کشور تداوم‌یافته و مسئله ریاست جمهوری نیز حل شود. 

حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه نیز ضمن تاکید بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ثبات و استقرار لبنان، نقش توافق داخلی طرف‌های لبنانی برای حل مسائل به ویژه مشکل ریاست جمهوری را اساسی برشمرد و بر ضرورت حمایت بازیگران خارجی موثر در صحنه لبنان از روند توافق داخلی تاکید کرد.

وی به تشریح آخرین وضعیت سوریه و منطقه پرداخت و بر ضرورت حل سیاسی بحران سوریه تاکید کرد. 

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به تحلیل اشتباه برخی کشورها از بحران‌های موجود در منطقه و تلاش آنها جهت استفاده ابزاری از گروه‌های تروریستی تصریح کرد: استفاده ابزاری از گروه‌های افراطی و تروریستی ممکن است از لحاظ تاکتیکی و کوتاه‌مدت منافعی برای این بازیگران داشته باشد اما یک خطای بزرگ استراتژیک است که در میان و بلندمدت به ضرر خود این کشورها خواهد بود.

جابری انصاری با رد رویکرد طائفه‌گرایی و جدایی بر اساس مذهب در منطقه گفت: نتیجه سیاست طائفه‌گرایی در صورت استمرار، ایجاد تضادهای آشتی‌ناپذیر است و این یعنی از بین بردن زمینه پایان بخشیدن به بحران‌های منطقه. 

وی افزود: ما معتقدیم بحران سوریه و دیگر مشکلات موجود در منطقه طائفه‌ای و مذهبی نیست بلکه بحرانی سیاسی است و تنها از طریق گفت‌وگوهای سیاسی جدی قابل حل خواهد بود.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به تحرکات رژیم صهیونیستی در لبنان و سوریه ابراز داشت: معادله‌ای که اسرائیل می‌کوشد در سوریه اجرا و تثبیت کند آن است که هر اقدامی را می‌تواند انجام دهد و طرف مقابل از پاسخگویی ناتوان است در حالی که این یک شرط‌بندی خطاست و هیچ تضمینی وجود ندارد که معادله موجود ادامه یابد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس