تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از اعلام نتایج سی‌امین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی خبر داد. مهلت انتخاب رشته تا ۱۰ شهریور خواهد بود. به گزارش ایسکانیوز، محمدحسین پورکاظمی گفت: «تعداد سوال‌های آزمون دستیاری دندانپزشکی ۲۵۰ سوال بود که هر داوطلب می‌توانست ۸۱۰ نمره در این آزمون کسب کند و در نهایت داوطلبی […]

[ad_1]

چهل و سومین دوره آزمون دستیاری پزشکی پنجشنبه برگزار می شود

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از اعلام نتایج سی‌امین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی خبر داد. مهلت انتخاب رشته تا ۱۰ شهریور خواهد بود.

به گزارش ایسکانیوز، محمدحسین پورکاظمی گفت: «تعداد سوال‌های آزمون دستیاری دندانپزشکی ۲۵۰ سوال بود که هر داوطلب می‌توانست ۸۱۰ نمره در این آزمون کسب کند و در نهایت داوطلبی که ۴۰۵ نمره از این ۸۱۰ نمره را کسب می‌کرد مجاز به انتخاب رشته بود.»

به گفته او حدنصاب نمره کسب شده برای رزمندگان در آزمون دستیاری دندانپزشکی ۸۰، برای داوطلبان سهمیه بومی ۸۵ و برای ایثارگران و شهدا نیز ۷۰ درصد تعیین شده است.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: «در مجموع ۵۹۷ داوطلب در آزمون دندانپزشکی امسال مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد ۳۷۶ نفر پذیرفته خواهند شد.»

او اعتراض برخی داوطلبان به آزمون دستیاری دندانپزشکی را علت تاخیر در اعلام نتایج عنوان کرد و گفت: «عده‌ای از داوطلبان این آزمون، نامه اعتراضی به برخی موارد از جمله سوالات آزمون دستیاری دندانپزشکی به وزیر بهداشت ارسال کرده بودند که در نتیجه آن دبیرخانه جلساتی را به دستور معاون آموزشی وزارتخانه تشکیل داد و بندهای اعتراضی بررسی شد.»

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت افزود: «اعتراض دانشجویان به سوالات آزمون دستیاری دندانپزشکی با دعوت از استادانی که طراح سوال این آزمون نبودند بررسی شد و خوشبختانه مشکلی در این زمینه وجود نداشت. مابقی بندهای اعتراضی دانشجویان مانند لو رفتن سوالات و تراز کردن نمرات به این آزمون وارد نبود.»

۲۰۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس