تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۴
امام جمعه مشهد:

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: این توافق باید همان نتیجه‌ای را داشته باشد که برای امام رضا (ع) داشت نه اینکه فرهنگ غربی بر کشور ما نفوذ کند و سفره مک‌دونالد در کشور ما پهن شود.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در بارگاه منور رضوی، اظهار کرد: بسیاری از شناخت‌های انسان فطری است که بدون تحصیل و آموزش برای انسان فراهم می‌شود و انسان‌ها می‌توانند دانسته‌ها و تجربیات خود را به دیگران منتقل کنند که این خاصیت در سمع و بصر بشر است و می‌تواند یک واقعه را از نسلی به نسل دیگر منتقل کند.

به گزارش گذارنیوز امام جمعه مشهد گفت: انسان‌ها دارای هدایت تکوینی و فطرت هستند که اجبار آفرین نیست و به همین دلیل در آیات قرآن اشاره شده که ما راه را به انسان آموخته‌ایم اما اختیار را از وی سلب نکره‌ادیم که این موضوع اختیار افراد را نشان می‌دهد.

آیت الله علم‌الهدی با بیان اینکه در آستانه میلاد حضرت ثامن الحجج (ع) هستیم خاطرنشان کرد: ماه مبارک ذی العقده ماه امام رضا (ع) است و تعلق به امام هشتم(ع) دارد و مناسبت‌های مختلفی متناسب با ایشان در این ماه وجود دارد.

وی ادامه داد: در این ماه ضیافت‌های گسترده‌ای برنامه‌ریزی شده و خواهران و برادرانی که میهمان سفره امام رضا (ع) هستند باید قدر این فرصت را بدانند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در سیره امام رضا (ع) آموزه‌های سیاسی مختلفی وجود دارد، خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم با استفاده از زندگی امام رضا(ع) و آموزه‌های سیاسی سیره ایشان راهبرد مسائل سیاسی امروز کشور را مشخص کنیم.

وی ادامه داد: شرایط امروز کشور مانند زمانی است که امام رضا (ع) با قبول ولایتعهدی روبه‌رو بود و ما هم امروز در شرایط بررسی برجام با همین شرایط مواجه هستیم.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: مامون با حیله‌های مختلف تصمیم به ریشه‌کن کردن امامت و به شهادت رساندن امام رضا (ع) گرفت اما امام رضا (ع) از حیله‌های شیطانی مامون باخبر بود.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: در حقیقت مامون می‌خواست امام رضا (ع) را به خلافت برساند تا بعدها با شهادت ایشان ریشه امامت را از بین ببرد و امام رضا (ع) در برابر خواست مامون برای تنفیذ خلافت فرمودند که خلافت اگر حق خدایی است حق ندارید که آن را واگذار کنید بدین ترتیب حیله مامون ناکام ماند.

وی خاطرنشان کرد: امام رضا (ع) ولایتعهدی را برای ترس از شهادت قبول نکردند بلکه هدف ایشان ایجاد فضایی مناسب برای اهدافشان بود که نخستین هدف فرصتی برای معرفی امامت خود و ترویج شیعه بود تا تشیع رسمیت پیدا کند و حتی مامون شیعه را قبول کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: امام رضا (ع) با این رویکرد در تمام ارکان حکومتی مامون نفوذ کردند و حکومت وی را به خطر انداختند به نوعی که مامون متوجه نفوذ عظیم امام رضا (ع) در حکومت شد و این مسئله در دوره‌های بعدی امامان نیز ادامه داشت و توسط ائمه ما بهره‌برداری شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: امروز توافقی که به وجود آمده حالا چه تصویب شود و چه نشود ما باید این فرصت را به ابزاری برای استکبارستیزی تبدیل کنیم و مقام معظم رهبری هم با بیان نرمش قهرمانانه بر همین امر تاکید دارند که امام رضا (ع) هم از نرمش قهرمانانه برای پیشبرد اهداف خود استفاده کردند.

وی تاکید کرد: این توافق باید همان نتیجه‌ای را داشته باشد که برای امام رضا (ع) داشت نه اینکه فرهنگ غربی بر کشور ما نفوذ کند و سفره مک‌دونالد در کشور ما پهن شود.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: باید از این طریق برای توسعه استکبارستیزی استفاده کنیم و به وسیله این توافق به دنیا نشان دهیم که می‌توانیم در برابر ظالمان زمان پیروز باشیم و مطابق گفته مقام معظم رهبری به هیچ وجه به وسیله این توافق اجازه نفوذ به غرب داده نمی‌شود.

امام جمعه مشهد ادامه داد: به امید خدا فناوران صنایع نظامی ما در صنعت دفاعی بیشتر فناوری موشکی را پیاده‌سازی می کنند آنچنان که چشمان دشمن را در سراسر دنیا کور کند این فناوری را ادامه می‌دهند و مسئولان سیاست خارجی ما هم بر این امر تاکید کرده‌اند که در ارتباط با پیشرفت‌های موشکی هیچ ماده الزام‌آوری وجود ندارد.

وی تاکید کرد: ما قدرت خود را روزبه‌روز بیشتر می‌کنیم تا با استکبار جهانی مبارزه کنیم و آنان تصور نکنند که با توافق ما دست از حمایت مستضعفان جهان برمی‌داریم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس