تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴
وزیر اطلاعات:

: با هم افزایی و همدلی دستگاه های امنیتی اعم از وزارت کشور، سپاه، بسیج، ارتش، ناجا و قوه قضائیه با برنامه های جامع اطلاعاتی ضریب امنیتی در کشور با وجود کاهش آن در جهان به طور مرتب در دو سال و نیم گذشته بالا رفته است.

به گزارش “گذارخبر”  حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در بیست و سومین همایش ائمه جمعه سراسر کشور با اشاره به حمله‌های تروریستی اخیر در عربستان، کویت، تونس، لبنان و بیروت افزود: در جمهوری اسلامی ایران به همت و تلاش همه دستگاه‌ها به ویژه کارنامه منحصر به فرد وزارت اطلاعات شاهد چنین اتفاق‌هایی نبودیم.

وی با اشاره به راهبرد وزارت اطلاعات در همگرایی و هم اندیشی با نخبگان جامعه اظهار کرد: بر همین پایه همواره مایه آرامش نخبگان و خواص جامعه، ائمه جمعه، فرمانداران، استانداران، مسئولان، استادان دانشگاه و حوزه بوده ایم.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: کار اطلاعاتی در چارچوب شرع مقدس اسلام و بر پایه حلال و حرام انجام می شود و به سادگی از احکام اولیه به سمت احکام ثانویه عدول نخواهد شد.

وی با بیان این که در کارهای اطلاعاتی ارزش‌های اخلاقی رعایت می‌شود، خاطرنشان کرد: برابر حکم شرع یک مجرم را باید مجازات کرد اما نمی‌شود به او توهین کرد و اسلام حتی توهین به دشمن را هم بر نمی‌تابد.

علوی افزود: نتیجه چنین رویکرد، راهبرد و عملکردی حاکم شدن آرامش و به تعبیر رهبر معظم انقلاب “امنیتی بی‌بدیل” بوده است.

وزیر اطلاعات با تاکید بر این که در جامعه اسلامی پرچم هدایت بر دوش ائمه جمعه قرار گرفته است، ادامه داد: مقابله با انواع توطئه‌ها و انحراف‌های عقیدتی جز با همکاری ائمه جمعه وجود ندارد.

وی با بیان این که نفوذ آخرین حربه دشمن است، اظهار کرد: ‌دشمن در ابتدا سعی می‌کند در نظام نوپا با هرج و مرج و رویش قارچ‌گونه گروهک‌ها نگذارد نظم و انضباطی حاکم شود، بعد از آن سعی می‌کند از طریق کودتا نظام نوپا را از بین ببرد.

وزیر اطلاعات ادامه داد: دشمن سعی می‌کند حمله نظامی کند و اگر در این زمینه هم موفق نشد به بهانه‌های مختلف رو به تحریم می‌آورد و وقتی همه اینها را تجربه کرد در زمانی که بحث از رفع تحریم‌ها می‌شود راهبرد نفوذ را اتخاذ می‌کند که رهبر معظم انقلاب با نگاه عمیق، آینده‌نگر و آینده پژوه هشدار داده‌اند که هشداری ساده نیست.‌

علوی با راهبردی خواندن هشدار رهبری در زمینه نفوذ و نگاه ایشان به مسایل و قضایا گفت: نفوذ، راهبرد دشمن با تاکتیک‌هایی است که به کار می‌گیرد و این نیازمند دقت و مطالعه عمیق است.

وی با بیان این که دشمن اهدافی برای نفوذ دارد که اطلاعاتی، اقتصادی، فرهنگی و یا اجتماعی است و بنا دارد در این لایه‌ها تاثیرگذاری کند،‌ افزود: به حول و قوه الهی و با تلاش سربازان گمنام (عج) این مقاصد شناسایی شده است.

رئیس دستگاه اطلاعاتی کشور خاطرنشان کرد: وزارت اطلاعات کارهای مطالعاتی زیادی در زمینه نرم‌افزاری انجام داده و در این زمینه اشراف اطلاعاتی دارد و ده‌ها مورد را زیر ضربه برده است.

وی با بیان این که ‌وزارت اطلاعات با اشراف کامل و هوشیاری، تمام موارد را زیر نظر دارد،‌ اظهار داشت: مسئله نفوذ راهبرد بسیار حساسی است و نباید با آن به صورت سطحی برخورد شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس