تاریخ انتشار: ۱۶ خرد ۱۳۹۴

وزیر خارجه روسیه می‌گوید نتیجه دیدار سه جانبه مسکو با وزرای خارجه ایران و چین توافق هر سه طرف بر سر این بوده که بار مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ را نباید با مطالبات اضافی در دقیقه ۹۰ سنگین کرد. به گزارش  گذارنیوز «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه بعد از دیدار سه جانبه […]

وزیر خارجه روسیه می‌گوید نتیجه دیدار سه جانبه مسکو با وزرای خارجه ایران و چین توافق هر سه طرف بر سر این بوده که بار مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ را نباید با مطالبات اضافی در دقیقه ۹۰ سنگین کرد.

لاوروف

به گزارش  گذارنیوز «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه بعد از دیدار سه جانبه با وزرای خارجه ایران و چین در روز ۴ ژوئن در مسکو،به سوالات رسانه‌ها درباره این دیدار پاسخ گفته که متن آن روز جمعه روی وب‌سایت وزارت خارجه روسیه قرار گرفت.
بر اساس گزارش بخش انگلیسی سایت رسمی وزارت خارجه روسیه، آقای «لاوروف»به این سوال که دیدارش با «محمد جواد ظریف»،وزیر خارجه ایران و «وانگ یی»، وزیر خارجه چین چگونه بوده اینطور پاسخ داد:
«این دیدارها به عنوان بخشی از اجلاس سازمان همکاری شانگهای در مسکو در نظر گرفته شده بودند. در حال حاضر، نشست سطح معاونان وزیر خارجه و مدیران سیاسی در وین جریان دارد. ما نکاتمان را درباره این مذاکرات مقایسه کردیم. همه ما این دیدگاه مشترک را داریم که پایبندی به توافقنامه‌های بنیادین حاصل شده در نشست وزرای خارجه ۶ کشور و ایران در لوزان، کلید موفقیت ما است. ما نباید تلاش کنیم بار فرایند مذاکرات را با الزامات اضافی در دقیقه ۹۰ سنگین کنیم. این نتیجه اصلی این نشست بود.»
وزیر خارجه روسیه در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا در این نشست سه جانبه در خصوص تحویل سامانه‌های دفاعی اس‌۳۰۰ به ایران هم گفت‌وگو شده گفت:«خیر. فقط گفتیم که مقدمات تحویل این سامانه‌ها در حال انجام هستتند و آنها را به زودی تحویل می‌دهیم.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس