تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴
احمد حکیمی پور:

نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای‌ شهر تهران با بیان اینکه هنوز از لحاظ قانونی و رسمی نام هیچ خیابانی به شیخ نمر تغییر پیدا نکرده است، گفت: از نظر شورای شهر هنوز هیچ خیابانی به نام این شهید در تهران نامگذاری نشده است.

به گزارش “گذارخبر” احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا، با اشاره به نامه وزارت خارجه به شورای‌شهر تهران درخصوص تغییر نام خیابان بوستان به شیخ نمر اظهار کرد: به دوستانی که به دنبال تصویب فوری این نامگذاری بودند در جلسه دو هفته پیش شورای‌شهر تذکر دادم که در این خصوص عجله نکنند. با توجه به مسائل منطقه‌ای و دیپلماسی جهان نامگذاری یک خیابان به نام یک شخصیت بین‌المللی نیاز به هماهنگی با وزارت امورخارجه دارد.

وی با بیان اینکه هنوز نام هیچ خیابانی به شیخ نمر تغییر پیدا نکرده است گفت: از نظر شورای شهر هنوز هیچ خیابانی به نام این شهید در تهران نامگذاری نشده است.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای شهر با بیان اینکه نامگذاری یک خیابان به نام شیخ نمر باید در کمیسیون نامگذاری به تصویب برسد، تصریح کرد: اینکه عده‌ای خودجوش نام خیابان بوستان را به شیخ نمر تغییر دادند و در آنجا تابلو گذاشتند قانونی تلقی نمی‌شود. نامه‌ای که از وزارت خارجه به شورای‌شهر ارسال‌شده درخصوص همین موضوع بوده است. در این نامه که در اختیار چمران قرار دارد وزارت امورخارجه خواهان هماهنگی با این وزارتخانه در خصوص این‌گونه نامگذاری‌ها شده بود.

حکیمی‌پور با بیان اینکه کمیسیونی متشکل از سازمان تبلیغات، بنیاد شهید و دیگر ارگان‌ها از جمله وزارت خارجه وجود دارد که علاوه بر شورای شهر، تغییر یا نامگذاری یک خیابان باید توسط آنها کارشناسی شود، اضافه کرد: اگر تغییر نام یک خیابان یا نامگذاری آن به دیپلماسی و سیاست خارجی ایران برگردد به طور حتم باید وزارت‌خارجه در‌خصوص آن نظر دهد. نظرات کارشناسی این افراد در کمیسیون نامگذاری مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت برای رای‌گیری به شورای‌شهر آورده می‌شود.

وی تصریح کرد: من با طرح‌های دوفوریتی و شتاب‌زده در هر موردی مخالف هستم و معتقدم طرح‌هایی که در شورا مطرح می‌شود زمینه کارشناسی داشته باشد و زمانی که دوستان داشتند این طرح را می‌نوشتند از آنها خواستم دقت و تاملی در این زمینه داشته باشند تا اگر طرح حتی با تاخیر دوماهه انجام شد اما درست انجام شود و با احساسات کاری را انجام ندهیم.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای شهر خاطرنشان کرد: به‌طور کلی مسائلی که مربوط به حوزه دیپلماسی و سیاست‌ خارجی ایران است باید نظر وزارت خارجه نیز در آن اعمال شود.

قناعتی: درخواست عبدالهیان از چمران برای هماهنگی با وزارت خارجه

ابوالفضل قناعتی، عضو هیات‌ رییسه شورای‌شهر تهران درخصوص این نامه به خبرنگار آنا گفت: وزارت خارجه در نامه خود به شورای‌شهر خواستار این بود که در تصمیم‌هایی که مربوط به حوزه بین‌الملل است، شورای شهر با این وزارتخانه نیز مشورت کند.

وی با بیان اینکه آقای عبداللهیان خواستار همفکری شورای‌شهر و هماهنگی با وزارت‌خارجه شده است، افزود: نامی که بر خیابان بوستان گذاشته شده است تصمیم شورای شهر نیست، تصمیم مردم بوده و خود رفته‌اند و تابلوی این خیابان را تغییر دادند.

عضو هیات رییسه شورای شهر ادامه داد: عبداللهیان در این نامه به رییس شورای شهر گفته‌اند باید در تغییر نام این خیابان با ما هماهنگی می‌کردید که ما نیز در پاسخ اعلام کردیم تغییر نام خیابان بوستان به شیخ نمر اصلا تصمیم شورای‌شهر نبوده است.

وی با بیان اینکه مجتبی شاکری، رییس کمیته نامگذاری شورای شهر در حال امکان‌سنجی برای انتخاب یک محل مناسب به اسم شیخ نمر است، توضیح داد: در نهایت این کمیته نامگذاری شورای شهر است که تصمیم می‌گیرد بر کدام خیابان نام شیخ نمر گذاشته شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس