تاریخ انتشار: ۲۱ آبا ۱۳۹۴

این صراحت قانون اساسی ماست که هیچ کس را نمی توان الزام کرد که مدت زیادی در مکان مشخصی استقرار یابد مگر به حکم قانون باشد اگر این آقایان مرتکب جرمی شده اند دستگاه قضایی به آن رسیدگی کند.

به گزارش “گذارخبر” دکتر علیزاده طباطبائی با حضور در نمایشگاه مطبوعات و در بازدید از غرفه “گذارخبر” درباره تحریم رسانه های منتقد گفت:در جامعه ما گروهایی هستند که با اصل مطبوعات مخالفند و معتقدند رسانه منحصرا باید در اختیار ما باشد.

وی درباره نقد به دولت در عرصه سیاست داخلی گفت:متاسفانه بحث حقوق ملت در فصل سوم قانون اساسی مورد بی مهری قرار گرفته است.دولت باید به مانند حل مسئله هسته ای که کشور ما را تا شروع جنگ پیش برد مسائل داخلی را نیز با استفاده از مذاکره حل کند.برخی از دوستان برای حل این مسائل داخلی عجله میکنند گرچه حق دارند زیرا به آقای مهندس موسوی ،خانم رهنور و آقای کروبی ظلم شده است مدت طولانی است که این عزیزان بدون هیچ حکم قضایی در حصر به سر می برند این صراحت قانون قضایی ماست که هیچ کس را نمی توان الزام کرد که مدت زیادی در مکان مشخصی استقرار یابد مگر به حکم قانون باشد اگر این آقایان مرتکب جرمی شده اند دستگاه قضایی به آن رسیدگی کند.

علیزاده طباطبائی ادامه داد:با نزدیک شدن به انتخابات آقای روحانی که توان کمتری نسبت به آقای خاتمی ندارند باید تدبیری کنند که این انتخابات از دو مرحله ای بودن خارج شود و مردم به سور مستقیم گزینه های خود را انتخاب کنند.اینکه شورای نگهبان بخواهد از  منابع محلی استفاده کند قانونی نیست اصل قانون منابع چهارگانه برای تایید صلاحیت اعلام کرده و این دستگاه ها موظف هستند به صورت مستند دلایل تایید یا عدم تایید خود را اعلام کنند.

وی ادامه داد:اگر آقای دکتر ترقی گفته اند که ممکن است برخی دستگاه ها اطلاعات ندهند این نظر از همان سلیقه های شخصی است که فقط می توان از آقای ترقی شنید.

عضو شورای مرکزی کارگزاران درباره انتخابات مجلس گفت: کارگزاران به جمع بندی اصلاح طلبان احترام گذاشته و از آن تبعیت می کند.ما نیاز به مجلسی معتدل داریم که بتواند به دولت در همه عرصه ها کمک کند.

وی اظهار داشت:بنده امیدوارم مجلس را اکثریت اصلاح طلبان دربر گیرند اما با توجه به معیار های شورای نگهبان مجلسی به ریاست آقای ناطق بسیار مقتدر تر خواهد بود البته آقای دکتر عارف شخصیت والا و برجسته ای هستند و در زمانی ریاست ایشان بر مجلس خوب است که اکثریت در پارلمان اصلاح طلب باشند.قطعا اگر واقع نگر باشیم مجلس با ریاست ناطق نوری بسیار مقتدر تر خواهد بود آقای عارف ضمن اینکه انسان معتدلی است خیلی محافظه کار هستند، در قضایای سال ۸۸ دیدیم که دکتر عارف بسیار با احتیاط و محافظه کارانه عمل کردند.

وکیل مهدی هاشمی درباره پرونده پسر آیت الله هاشمی گفت:همراه داشتن سکه های طلا و تلفن همراه به نظر من یک شانتاژ خبری بود زیرا ما زمانی که مهدی را تحویل زندان دادیم تعدادی سکه و یک موبایل بدون دوربین همراش بود و این لوازم صورت جلسه شد.این سکه ها ربع و یک گرمی بود که جمع آن میشد معادل ۷سکه تمام بهار آزادی،از زمانی که مهدی به داخل زندان رفته میلیون ها تومان به سفارش مهدی از طریق من و خانواده اش به افراد نیازمند کمک شده است افرادی که با ۳میلیون آزاد شده اند یا افرادی که به دنبال یک وکیل برای حل مشکل خود بوده اند و بنده یک وکیل مختص این موضوع در دفترم گذاشته ام که کارها را پیگیری کند.

طباطبائی ادامه داد:بنده دیروز نامه ای برای ریاست قوه فرستادم که مهدی در دیدار با خانواده خود گفته بود به شدت در این پرونده به من ظلم شده است مخصوصا در مسائل مالی  و کارشکنی های فراوان انجام شد که اسناد رسمی را نادیده گرفتند به دروغ گفته اند به شهادت شاهدین در صورتی که هیچ شاهدی در دادگاه حاضر نبود و زمانی که چنین دروغ هایی در رای دادگاه آمده این رای خلاف شرع بین است.انتظار داریم حداقل دو کارشناس بی طرف پرونده مهدی را دنبال کنند که مشخص شود هیچ تخلف مالی در این پرونده نیست.حتی  ما تا الان به عنوان وکیل هیچ ملاقاتی با مهدی نداشتیم.

دکتر علیزاده طباطبائی درباره پرونده بابک زنجانی نیز گفت:من قبلا گفتم مجازات این اتهام اعدام است ولی اصلا نگفتم که بابک زنجانی باید اعدام شود و به هیچ وجه چنین اعتقادی ندارم.بابک زنجانی با مجوز ۳وزیر نفت فروخته و پول را برنگردانده و فی الحال تلاش ها برای بر نگشتن این پول است تصور من این است که زنجانی را فریب داده اند که این نمایشنامه ها را دادگاه بازی کند و پول را پس ندهند.این عده مایلند زنجانی اعدام و صورت مسئله پاک شود.

وکالت زنجانی را قبول نکردم چون از اول معتقد بودم که تنها این پول باید برگردد.به رسول کوهپایه زاده به عنوان یک جوان توصیه میکنم به لحاظ حقوقی از زنجانی دفاع کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس