تاریخ انتشار: ۰۸ خرد ۱۳۹۵

– مدیر کل بیمه سلامت مازندران از ناپایداری منابع مالی طرح تحول سلامت به عنوان چالشی نام برد که می تواند در اجرای این طرح خلل ایجاد کند .

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
رسول ظفرمند روز شنبه در سومین جلسه شورای هماهنگی رفاه اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی مازندران که در ساری برگزار شد ، افزود : درسال ۹۴ اجرای طرح تحول سلامت با کمبود اعتبار مواجه شد که تداوم این ناپایداری منابع ملی می تواند در انجام کار خلل ایجاد بکند.
وی به بخش دیگری از مسائل پیش روی اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و ادامه داد : ارجاع برخی بیماران به بیمارستان خصوصی و زیرپوشش نبودن برخی بیماری های نادر از جمله این موارد است .
مدیر کل بیمه سلامت مازندران با تاکید بر اینکه اجرای طرح تحول نظام سلامت دستاوردهای خوبی بویژه برای مردم داشته است ، افزود : کاهش هزینه پرداخت درمان توسط مردم در بیمارستان ها را می توان اوج اقدامات طلایی در این طرح نام برد .
وی ادامه داد : پرداخت هزینه شش درصدی درمان با ارجاع پزشک خانواده در بیمارستان ها بسیاری از دغدغه بیماران و همراهان آنان را کاسته است .
ظفرمند همچنین ارائه خدمات پاراکلینیک ، تامین اقلام دارویی و برخی لوازم در بیمارستان را از دیگر نکات مثبت و حائز اهمیت در این طرح برشمرد و افزود : این درحالیست تامین ۴۰درصدی این اقلام بیرون از بیمارستان تا قبل از اجرای طرح اکنون به صفر رسیده است .
وی کاسته شدن از پدیده ناپسند زیر میزی در حوزه درمان را به عنوان دستاورد دیگر این طرح اعلام کرد و گفت که در پرداخت هزینه های درمان ، بیمار با مراکز درمانی و بیمارستانی مواجه است .
طرح تحول نظام سلامت از اردیبهشت سال ۹۳ در کشور به اجرا گذاشته شد که بر اساس این طرح علاوه بر رفع کمبود تخت های
ویژه بیمارستانی و ساماندهی امکانات هتلینگ مراکز درمانی و ارائه خدمات در بیمارستان های دولتی هم رایگان شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران قبل از این، سهم استان از طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید را تاکنون ساخت ۴۰۰ بیمارستان و مراکز درمانی درسطح شهرها و روستاهای این استان اعلام کرد.
دکترقاسم جان بابایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفته بود که برای ساخت این بیمارستان ها و واحدهای درمانی در مناطق شهری و روستایی مازندران از محل طرح تحول نظام سلامت دو هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شد.
وی اضافه کرد : در دولت تدبیر و امید با اجرای طرح تحول نظام سلامت در این استان بیش از ۳۰۰ تخت بیمارستانی به تخت های موجود افزوده شد و سرانه تخت بیمارستانی نیز از ۱٫۵ به ۱٫۶ به ازای هر یک هزار نفر جمعیت افزوده شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ساخت ۱۵۰ خانه بهداشت در مناطق روستایی و خارج کردن این روستاها از واحدهای استیجاری را مهمترین کارکرد زیرساختی تحول نظام سلامت در این خطه شمال کشور اعلام کرد.
دکتر جان بابایی گفت که در سال جاری نیز ۶۰ خانه بهداشت جدید در مناطق روستایی این استان احداث و در هفته دولت در اختیار روستائیان قرار می گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که هم اکنون ۱۵ بیمارستان جدید در این استان شمال کشور در قالب طرح تحول نظام سلامت در دست ساخت قرار دارد.
به گفته وی با تکمیل این واحدهای بیمارستانی یک هزار و ۹۷۹ تخت بیمارستانی در این استان به تخت های موجود افزوده می شود.
وی اعتبار مورد نیاز برای ساخت و تجهیز این واحدهای بیمارستانی را حدود دوهزار میلیارد ریال اعلام کرد که طبق پیش بینی تا سال ۹۷ این واحدها به بهره برداری می رسند.
هم اکنون مازندران ۳۴ بیمارستان دولتی و خصوصی با بیش از چهارهزار تخت بیمارستانی دارد که سرانه برای هریکهزارنفردراین استان ۱٫۶ تخت است.
۷۳۲۹/۲۰۹۶/۱۸۹۹

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس