تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] صبح امروز ناوگروه ۴۳ نیروی دریایی ارتش از منطقه یکم امامت نداجا به آب های آزاد اعزام شد. به گزارش ایلنا، طی مراسمی با حضور دریادار بیغم جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش،ناوگروه ۴۳ نیروی دریایی ارتش متشکل از ناو پشتیبانی رزمی لاوان ،ناوهای موشک انداز فلاخن و خنجر ،ناو نیروبر کنارک و یک فروند […]

[ad_1]

صبح امروز ناوگروه ۴۳ نیروی دریایی ارتش از منطقه یکم امامت نداجا به آب های آزاد اعزام شد.

به گزارش ایلنا، طی مراسمی با حضور دریادار بیغم جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش،ناوگروه ۴۳ نیروی دریایی ارتش متشکل از ناو پشتیبانی رزمی لاوان ،ناوهای موشک انداز فلاخن و خنجر ،ناو نیروبر کنارک و یک فروند بالگرد SH به منظور ابلاغ پیام صلح و دوستی راهی پاکستان خواهد شد و پس از انجام ماموریت، جهت برقراری امنیت خطوط  مواصلاتی و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران راهی خلیج عدن و تنگه باب المندب خواهند شد.


دریادار بیغم در این مراسم گفت: ناوگروه ۴۲ متشکل از ناوشکن الوند و ناو پشتیبانی تنب پس از ۴۸ روز دریانوردی در شمال اقیانوس هند، خلیج عدن و باب المندب به میهن بازگشت.


وی بیان داشت: ناوگروه ۴۲ در مدت ماموریت ۱۳۴۲ فروند یگان شناور و پروازی نظامی و غیرنظامی را رهگیری و ۱۹ فروند یگان شناور و پروازی نظامی و غیرنظامی را شناسایی مثبت کرده است.


جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ناوگروه چهل دوم با برقراری ارتباط با ۱۸ فروند کشتی تجاری و نفت‌کش عبوری در صورت درخواست کمک اعلام آمادگی کرد.


دریادار خادم بی‌غم از اسکورت ۸ فروند کشتی تجاری و نفت کش ایرانی توسط این ناوگروه خبرداد و افزود: انجام بیش از ۲۵۷۸ ساعت آموزش عملی و تمرینات در راستای حفظ و ارتقای آمادگی رزمی یگان‌ها، کارکنان و دانشجویان مستقر در کارگروه از دیگر ماموریت‌های ناوگروه چهل دوم بوده است.


وی از نجات یک فروند لنج ایرانی به همراه ۷ نفر خدمه که حدود ۲۰ روز در آب‌های متلاطم اقیانوس هند سرگردان بوده و حضور ناوگروه در آن منطقه امید به زندگی را مجددا به آنها بازگرداند، خبرداد.


گفتنی است ناوگروه چهل دوم نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران به استعداد ۳۲۵ نفر در مورخه ۹۵/۴/۳۰ ایران را ترک و به ماموریت اعزام شد و پس از طی ۶۶۰۰ مایل دریایی به میهن اسلامی بازگشت.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس