تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] همزمان با هفته دفاع مقدس، ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از چهار فروند از رزم ناوهای نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح روز سه شنبه با ‘پیام دوستی و حسن نیت’، در بندر کراچی پاکستان پهلو گرفت. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، گروهی فرماندهان عالی نیروی دریایی پاکستان با حضور […]

[ad_1]

همزمان با هفته دفاع مقدس، ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از چهار فروند از رزم ناوهای نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح روز سه شنبه با ‘پیام دوستی و حسن نیت’، در بندر کراچی پاکستان پهلو گرفت.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، گروهی فرماندهان عالی نیروی دریایی پاکستان با حضور در اسکله، بطور رسمی از ناوگروه ایرانی استقبال کردند.

ناو ‘لاوان’، حامل یک فروند از بالگردهای نظامی نیروی دریایی ارتش، این ناوگروه را فرماندهی می کند. ناوهای ‘فلاخن’، ‘خنجر’ و ‘کنارک’ هم این ناوگروه را همراهی می کنند.
دریادار ‘سهیل مسعود’ جانشین فرمانده نیروی دریایی پاکستان هفته گذشته اعلام کرده بود: مشتاقانه منتظر ورود ناوگروه ایرانی به بندر کراچی هستیم و این ناوگروه به مدت چهار روز میهمان طرف پاکستانی خواهد بود.
وی با اشاره به روابط و همکاری های خوب میان ایران و پاکستان، گفت: ناوگروه های دو کشور بطور منظم و بصورت متقابل به بنادر یکدیگر سفر می کنند و ضمن انجام رزمایش های مشترک، به تبادل تجربیات می پردازند.
اواخر فروردین ماه سال جاری نیز به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، یک ناوگروه نیروی دریایی پاکستان به مدت چهار روز در بندر عباس پهلو گرفته بود و رزمایش مشترک یک روزه با ناوهای ایرانی انجام داد.
جانشین فرمانده نیروی دریایی پاکستان همچنین اعلام کرد که کشورش در ماه فوریه سال آینده میلادی(زمستان سال جاری) میزبان مرحله دیگری از سری رزمایش های ‘امان ۱۷’ در آبهای جنوبی پاکستان خواهد بود و از بیش از ۷۰ کشور از جمله ایران برای شرکت در این رزمایش دعوت شده است.
وی اعلام کرد که این رزمایش دریایی بین المللی با پیام صلح و دوستی برگزار خواهد شد.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس