تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] میثم واحدی، مسئول برگزاری لیگ پرشین و عضو جمعیت امداد ـ دانشجویی امام علی (ع) در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان کرد: این مسابقات امسال نیز به یادبودِ کودکان قربانی جنگ و گرامیداشت صلح اختصاص داشت و با حضور ۳۴ تیم فوتبال جمعیت امام علی(ع) متشکل از کودکان ساکن در مناطق حاشیه‌ای کشور که اغلب […]

[ad_1]

میثم واحدی، مسئول برگزاری لیگ پرشین و عضو جمعیت امداد ـ دانشجویی امام علی (ع) در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان کرد: این مسابقات امسال نیز به یادبودِ کودکان قربانی جنگ و گرامیداشت صلح اختصاص داشت و با حضور ۳۴ تیم فوتبال جمعیت امام علی(ع) متشکل از کودکان ساکن در مناطق حاشیه‌ای کشور که اغلب نان آوران کوچک خانواده‌های خود هستند، برگزار شد.

وی افزود: یکی از رخدادهای اثرگذارِ شهریورماه فوتبال کشورمان که در حاشیه همین مسابقات رقم خورد و بی گمان از زیباترین حرکت های حامی صلح جهانی در میهنمان است، برگزاری پرفورمنسی بزرگ با حضور ۷۰۰ بازیکن لیگ پرشین (از اقوام، ملیت ها و اقوام مختلف میهنمان) در یادبودِ کودکان قربانی جنگ بود که در زمین شماره ۳ آکادمی فوتبال دانشگاه تهران با حضور چشمگیر شهروندان، ورزشکاران و هنرمندان کشورمان برگزار شد.

این عضو جمعیت امام علی (ع) ادامه داد: در بخشی از بیانیه این لیگ آمده است که:” ما ۷۰۰ بازیکن باشگاه فوتبال پرشین، به نمایندگی از تمام کودکان و نوجوانانی که در ایران زندگی می کنند، زاده افغانستان باشیم یا ایران، کُرد باشیم یا ترک، فارس باشیم یا بلوچ، عرب باشیم یا لُر، شیعه باشیم یا سنی، ساکن کردستان باشیم یا مشهد یا شیراز یا گرگان، یا تهران، یا سیستان و بلوچستان، یا ورامین یا ساری یا کرج یا بوشهر یا آمل یا زنجان یا هر نقطه دیگری در این سرزمین، اعلام می کنیم که از خونریزی و کشتار و مرگ بیزاریم و قربانی شدن کودکان در پای منافع سیاستمداران جنگ‌طلب دنیا را تحمل نمی کنیم… اینک اما ، دست یکدیگر را به مهر می گیریم و صلحی را که این دنیا به ما ارزانی نکرد، با دستان خود خواهیم ساخت».

واحدی همچنین خاطر نشان کرد: با توجه به تأثیرِ بسیار قابل توجهی که فوتبال و به طور کلی ورزش بر حفاظت از افراد در برابر گرایش به انواع آسیبهای اجتماعی دارد، عدم حمایت ارگانها از این مسابقات بسیار جای سوال و البته تأسف دارد.

وی افزود: اعضای جمعیت امام علی(ع) برای امکانات سخت افزاری این بازیها مانند زمین، اقامتگاه، تغذیه، وسایل ورزشی ضروری و … بارها و بارها به وزارت ورزش و جوانان، بهزیستی، شهرداری و سایر ارگانها مراجعات مکرری داشتند که هیچ یک به نتیجه نرسید.

واحدی ادامه داد: موضوع وقتی غم انگیزتر می شود که بدانیم هزینه برگزاری این دوره از مسابقات که هنوز هم به طور کامل تأمین نشده و همیاری‌های مردمی برای فراهم آوردن آن ادامه دارد، تنها ۳۰۰ میلیون تومان است و تنها با بخشی از یکی از تخلفات مالی هزاران میلیاردی، می توان بدون اغراق، هزاران لیگ چون لیگ پرشین برگزار کرد و آینده میلیونها کودک و نوجوان ساکن در مناطق محروم کشور را دگرگون کرد.

این عضو جمعیت امام علی در ادامه تاکید کرد: وجهه‌ مددکارانه و حمایتی این لیگ، تنها ویژگی بارز آن نیست. آن چه امسال نیز مانند دوره نخست این مسابقات بسیار جلب توجه می کرد استاندارد بالای اخلاقی لیگ پرشین بود.

واحدی تصریح کرد: علاوه بر تعداد بسیار اندک کارت های قرمز و زرد، رفتارهای سرشار از احترام به داور و منش پهلوانانه و محبت آمیز ۷۰۰ بازیکن حاضر در این دوره نسبت به یکدیگر، توجه برخی کارشناسان خبره فوتبال، بازیکنان و پیشکسوتان سرشناس کشورمان، تحسین همگانی را برانگیخت.

وی افزود: تقریبا در تمامی بازیهای انجام شده، تیمی که برنده رقابت می شد، برای دلجویی و روحیه‌بخشی به سوی تیمی می رفت که نتیجه را واگذار کرده بود و برای تمامیِ تیمها رعایت آیین فتوت و جوانمردی در درجه اول اهمیت قرار داشت.

مسئول برگزاری لیگ پرشین ادامه داد: نکته دیگری که نباید از آن غافل شد، استعداد حیرت انگیز کودکان و نوجوانان و جوانان فوتبالیست استانهایی چون سیستان و بلوچستان و کردستان است که به نظر می رسد فوتبال ایران از پتانسیل بالایشان کاملا بی اطلاع است یا خود را به بی خبری زده است.

واحدی ادامه داد: در تیمهای لیگ برتری و نیز در تیم ملی کشورمان، جای خالی بازیکنان توانمند این استانها خصوصا سیستان و بلوچستان کاملا محسوس است. از این جهت، دومین دوره لیگ پرشین، یادآور توانمندیهای همواره مغفول مانده دومین استان پهناور کشورمان بود.

به گزارش ایسنا، علاقمندان جهت تأمین هزینه‌های لیگ یادشده و ادامه فعالیتهای باشگاه ورزشی پرشین مشارکت کنند می توانند به آدرسِ Donate.sosapoverty.org/persian مراجعه کنند یا مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۸۱۷۶۷۰۸۸ (به نام جمعیت امام علی) واریز کنند.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۶ با شماره روابط عمومی جمعیت امام علی ۸۸۹۳۰۸۱۶ – ۰۲۱ تماس بگیرند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس