تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] تغییر نام بوستان پردیسان به نام محیط‌بان با رأی اکثریت آرا منوط به استعلام از سازمان محیط زیست شد و در نوبت رسیدگی قرار نگرفت. به گزارش ایسنا، در جلسه صبح امروز شورای شهر تهران، تغییر نام بوستان پردیسان به محیط‌بان بنا به پیشنهاد اسماعیل دوستی عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران […]

[ad_1]

تغییر نام بوستان پردیسان به نام محیط‌بان با رأی اکثریت آرا منوط به استعلام از سازمان محیط زیست شد و در نوبت رسیدگی قرار نگرفت.

به گزارش ایسنا، در جلسه صبح امروز شورای شهر تهران، تغییر نام بوستان پردیسان به محیط‌بان بنا به پیشنهاد اسماعیل دوستی عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت؛ اما مهدی چمران عنوان کرد که به دلیل معروف بودن این بوستان باید نظر سازمان محیط زیست نیز دریافت شود.

مجتبی شاکری رییس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران در ادامه با بیان اینکه پیش از این روال نبوده که نظر سازمان‌های مختلف را درخصوص تغییر نام و یا نامگذاری جدید بپرسیم، گفت: براساس دستورالعمل کمیسیون، تنها از وزارت امور خارجه درخصوص نامگذاری‌های جدید استعلام گرفته شده و این درست نیست سایر سازمان‌ها را وارد این چرخه کنیم چراکه از این پس باید برای هر نام‌گذاری از سازمان‌های مختلف استعلام بگیریم.

به گزارش ایسنا، احمد مسجدجامعی عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه پردیسان یک نام معروف است و مردم این بوستان را با این نام می‌شناسند گفت: ما پیش از این در مورد نامگذاری‌ها تنها از وزارت امور خارجه استعلام گرفته‌ایم و درست نیست که برای یک محل عمومی نامی را انتخاب کنیم و مردم این مکان را با نام قبلی صدا کنند.

وی با بیان اینکه هیچ یک از اعضای شورای شهر با نامگذاری بوستانی به نام محیط بان مخالف نیستند، گفت: اسم پردیسان برای عموم مردم جا افتاده است و احتمال اینکه مردم بوستان پردیسان را به نام محیط‌بان خطاب نکنند بسیار زیاد است و به نوعی این مساله بی‌حرمتی به شهدای محیط‌بان است.

به گزارش ایسنا، در پایان مقرر شد تغییر نام بوستان پردیسان واقع در منطقه ۲ شهرداری تهران به نام شهدای محیط‌بان با نظر و استعلام از سازمان محیط زیست صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، همچنین مجتبی شاکری رییس کمیسیون نام‌گذاری شورای شهر تهران در مورد انتشار تصاویری در مورد نامگذاری خیابانی با عنوان شهید سی‌وهفتم در فضای مجازی گفت: کوچه‌ای به نام شهید سی‌وهفتم نداریم و این کار فتوشاپ شوخی با کمیسیون نامگذاری بوده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس