تاریخ انتشار: ۰۵ بهم ۱۳۹۴

۲۱ نماینده گروه پایداری (حامیان احمدی نژاد و جلیلی) در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به شورای نگهبان با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور تأکید کردند: دولت یازدهم به‌دنبال ایجاد مجلس دولت‌ساخته است!

به گزارش “گذارنیوز”  متن این نامه به‌شرح زیر است:

بسمه‌تعالی
اعضای محترم شورای نگهبان (حفظهم الله)
با سلام و احترام و تحیّت
اظهارات اخیر رئیس‌جمهور محترم در جمع استانداران و فرمانداران مبنی بر تمایل ایشان برای ورود یک جریان سیاسی (معتدلین) به مجلس دهم، موجی از نگرانی و حیرت را بین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نیز کاندیداهای امیدوار به بی‌طرفی مجری انتخابات، برانگیخته است. شاید برای اولین بار است که رئیس جمهور (به‌عنوان عالیترین مقام دستگاه اجرایی انتخابات) با این صراحت، از تمایل خویش برای ورود جریان سیاسی حامی خود به مجلس، سخن به میان می‌آورد و جالب اینکه این تمایل را در جمع مجریان انتخابات بیان می‌دارد.

بیم آن می‌رود که دولت یازدهم با این فرمان انتخاباتی آقای روحانی، به‌دنبال یک‌دست کردن دو قوه مجریه و مقننه و تلاش برای ایجاد مجلسی دولت‌ساخته و مطیع برآید که با اصل تفکیک قوای مصرح در قانون اساسی و نیز بیانات روشن مقام معظم رهبری مبنی بر عدم‌دخالت دولت در انتخابات مغایرت دارد. ما برخی نمایندگان مجلس شورای از شورای محترم نگهبان به‌عنوان نهاد پیش‌بینی شده در قانون اساسی برای نظارت بر انتخابات مجلس، استدعا داریم، در برابر این عزم خلاف قانون مجری انتخابات، واکنش مناسب نشان داده، دولت و کارگزاران دولتی را ملزم به رعایت بی‌طرفی در انتخابات مجلس شورای اسلامی نماید چرا که در غیر این صورت، برگزاری انتخابات توسط دولتی که رئیس آن پیشاپیش با صراحت اعلام کرده است می‌خواهد جریان سیاسی طرفدار خود را در انتخابات پیروز ببیند، معنایی نخواهد داشت.

اسامی این نمایندگان عبارتند از: علیرضا زاکانی، مهرداد بذرپاش، حسین نجابت، محمد کوثری، محمد دهقان، احمد امیرآبادی، حبیب آقاجری،محمدصالح جوکار، مسعود میرکاظمی، بهرام بیرانوند، مرتضی آقاتهرانی، محمدرضا آشتیانی، مجتبی رحماندوست، اصغر زارعی، ابوالقاسم جراره،سیدحسین نقوی‌حسینی، ضرغام صادقی، سیدعباس نبویان، ابراهیم کارخانه‌ای، سیدمرتضی حسینی،نادر قاضی‌پور

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس