تاریخ انتشار: ۲۵ فرو ۱۳۹۵

احمد توکلی، محمد دهقان، الیاس نادران و محمد حسین حسین زاده بحرینی در مورد بررسی گشایش‌های اعتباری اسنادی به مجلس به رئیس کل بانک مرکزی نامه نوشتند.

به گزارش “گذارنیوز” متن نامه این چهارنماینده به ولی‌الله سیف به شرح زیر است:

برادر ارجمند جناب آقای سیف

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

با سلام

پس از امضای موافقت‌نامه برجام در سه ماه پیش انتقادات زیادی از سوی فعالان اقتصادی خصوصی و دولتی در مورد عدم امکان گشایش اعتبار اسنادی و ارسال حواله از سوی بانک‌های ایرانی به بانکهای خارجی که تا قبل از امضای برجام ارتباط خود را با بانک‌های ایرانی قطع نموده بودند، با عمل آمد.

این فعالان اقتصادی اعلام داشته اند که جز چند بانک معدود که بعد از امضای برجام نیز با ایران همکاری می نمودند( مانند هالک بانک ترکیه- بی سی پی سوئیس – میزوهو ژاپن – کنلون بانک چین و برخی بانک های هندی و کره ای ) هیچ بانک خارجی جدیدی به فهرست بانک های خارجی که اعتبارات اسنادی و یا حواله جات ارزی بانک‌های ایرانی را می پذیرند و یا آن را به ذکر منشا ایرانی ارز به بانک های دیگر در سطح جهان انتقال می‌دهند اضافه نشده است.

دستور فرمائید اطلاعات زیر به وضوح ارائه شود تا بررسی های لازم در مجلس ممکن گردد:

۱-اسامی دقیق بانک‌های خارجی که پس از برجام با بانک‌های ایرانی همکاری کرده و اعتبارات اسنادی و حواله جات ارزی بانک‌های ایرانی را قبول می نمایند.

۲-اسامی بانک های غربی که آمادگی دارند تا حواله جات ارزی بانک‌های ایرانی را قبول نمایند.

۳-اسامی بانک های ایرانی که پس از امضای برجام موفق به گشایش اعتبار اسنادی و یا ارسال حواله به بانک‌های خارجی ( غیر از بانک‌هایی که تا قبل از برجام نیز با ایران همکاری می‌کردند) با ذکر نام بانک خارجی و میزان تراکنشهای انجام شده.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس