تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا، فدراسیون کشتی ایران در نامه‌ای رسمی به نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی، نسبت به شرایط ناخوشایند حاکم بر داوری کشتی در المپیک، به ویژه ناداوری در دیدار رضا یزدانی و ختاگ گاریموف آذربایجانی اعتراض کرد. متن این نامه به شرح زیر است: جناب آقای نناد لالوویچ، […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا، فدراسیون کشتی ایران در نامه‌ای رسمی به نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی، نسبت به شرایط ناخوشایند حاکم بر داوری کشتی در المپیک، به ویژه ناداوری در دیدار رضا یزدانی و ختاگ گاریموف آذربایجانی اعتراض کرد.


متن این نامه به شرح زیر است:


جناب آقای نناد لالوویچ، رئیس محترم اتحادیه جهانی


سلام


قطعاً یکی از اهداف کمیته بین المللی المپیک از برگزاری المپیک، ترویج روح جوانمردی است اما متأسفانه در جریان برگزاری رقابت‌های کشتی المپیک شاهد ناداوری‌هایی هستیم که با روح المپیک در تضاد است. متاسفانه مافیای داوری با محوریت برخی کشورها، باعث زیر سوال رفتن عدالت در ورزش پهلوانی کشتی می‌شود.


قضاوت ناعادلانه در مسابقه رضا یزدانی از ایران و گازیموف از آذربایجان در وزن ۹۷ کیلوگرم این مسابقات، حق‌خوری آشکارا در برخی مسابقات از جمله نمایندگان ازبکستان و پورتوریکو در وزن ۶۵ کیلوگرم نمونه‌های خوبی از این شرایط ناخوشایند است.


آقای رئیس، قطعا محرومیت احتمالی داوران وابسته به مافیای مذکور، دردی را از کشتی گیر شکست خورده و کشورش دوا نمی‌کند.


آقای لالوویچ، شما در میان کشتی گیران، مربیان و به طور کلی بدنه خانواده کشتی در جهان نیستید. ما با آنها زندگی می‌کنیم. بسیار متاسفیم که بگوییم بسیاری از کشتی گیران و مربیان حاضر در المپیک در خلال مسابقات بارها اعتراف می‌کردند که با وجود مافیای داوری در کشتی جهان، حذف کشتی از المپیک بدون دلیل هم نیست.


آقای لالویچ، خیلی رنج آورست که حق ورزشکار ما علناً خورده شود و قدرت دفاع از او را نداشته باشی.


جناب آقای لالویچ، بدین‌وسیله فدراسیون کشتی ایران، اعتراض رسمی خود را به نحوه قضاوت داوران به ویژه رئیس تشک که دارای سابقه سوء‌داوری در خصوص کشتی سعید عبدولی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و محرومیت ۶ ماهه نیز هست، به مسابقه میان کشتی‌گیران ایران و آذربایجان در وزن ۹۷ کیلوگرم اعلام می‌دارد. لطفا دستور فرمایید بررسی‌های لازم صورت گیرد.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس