تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۴

دونالد ترامپ عزیز، داوطلب پیشتاز برای کاندیداتوری حزب جمهوریخواه: از همکاری شما سپاسگزاریم. امیدواریم این همکاری ادامه پیدا کند!!!

شما و آنچه شما نمایندگی‌اش را برعهده دارید کار ما را بسیار راحت‌تر کرده است و حقیقتاً آرزوی ما برای ایجاد یک جنگ بی‌پایان میان اسلام و غرب را به واقعیت مبدل کرده‌اید.
٭ ٭ ٭
به گزارش “گذارخبر”  روزنامه ای نوشت: اگر داعش بخواهد در مقابل درخواست دونالد ترامپ مبنی بر اعمال ممنوعیت بر ورود همه مسلمانان به امریکا واکنش نشان دهد با نامه‌ای به شیوه فوق پاسخ خواهد داد. اظهارات ضداسلامی ترامپ که چیزی بیشتر از نفرت‌پراکنی نژادپرستانه است ابوبکر البغدادی، سرکرده متوهم داعش، را عمیقاً خوشحال کرده است.
تنها چند روز پس از حملات تروریستی یک زوج جوان به یک مرکز معلولان ذهنی در شهر سن‌برناردینو در ایالت کالیفرنیا، ترامپ این درخواست را مطرح کرد. ترامپ میلیاردر که خود را نماینده افکار عمومی معرفی می‌کند توجیه کرده که همه مسلمانان بنا بر اصول مذهبی خود از امریکایی‌ها نفرت دارند.

گفته‌های ترامپ به قدری عجیب بود که رقبایش در مبارزات انتخاباتی و حتی مقام‌های ارشد حزب جمهوریخواه بر خود واجب دیدند اظهارات او را محکوم کرده و بگویند که سخنان پرخاشگرانه ترامپ با ارزش‌های امریکایی و حزب جمهوریخواه منافات دارد. ترامپ تاکنون نه از مواضعش عقب‌نشینی کرده و نه عذرخواهی کرده است. او حتی تندروتر شده است. با وجود آنکه ترامپ نماینده همه امریکایی‌ها نیست اما گفته‌هایش میلیون‌ها مسلمان امریکایی را در معرض خطر قرار داده، موجب نفرت‌پراکنی شده و بر آتش اسلام‌هراسی دمیده است.
از زمان تأسیس ایالات متحده امریکا در حدود دو قرن و نیم گذشته، مسلمانان همواره نقش مهمی در جامعه امریکا داشته‌اند. مسلمانان ابتدا به عنوان برده‌های آفریقایی به امریکا رسیدند و پس از پایان جنگ سرد نیز پیوسته به این کشور مهاجرت کرده‌اند. امروزه، مسلمانان در حوزه‌های متنوعی مثل فیلم، ادبیات، ورزش و هوا و فضا فعالیت می‌کنند و حتی هزاران نفر از آنان در نیروهای مسلح خدمت می‌کنند. گزارش‌های تحلیلی و آماری مستقل نشان می‌دهد هفت میلیون مسلمان در امریکا ساکن هستند و در همه ۵۰ ایالت بیش از سه هزار مسجد وجود دارد.

علاوه بر این، بسیاری از مسلمانان امریکایی در مقایسه با سایران از استاندارد بالای زندگی برخوردار هستند؛ به طوری که درآمد سالانه آنها ۶۶ درصد بیشتر از حد متوسط خانوارهای امریکایی است. مسلمانان امریکا، برخلاف مسلمانان اروپا، در حومه‌های فقیرنشین، دورافتاده و بسته زندگی نمی‌کنند، بلکه در هر جایی که میل‌شان بکشد، حتی در همان نواحی که مسیحیان، یهودیان یا هندوها هستند سکنی می‌گزینند. مسلمانان به لحاظ سیاسی کمتر در سطح ملی فعال هستند، با این حال، دو نماینده مسلمان به نام‌های کیت الیسون و آندره کارسون به مجلس نمایندگان راه یافته‌اند.

یک روز پیش از اظهارات بیگانه‌هراسانه ترامپ، باراک اوباما، رئیس جمهوری امریکا، از اتاق بیضوی کاخ سفید راهبرد خود برای مبارزه با ترور و شکست دادن داعش را با مردم در میان گذاشت. او مسلمانان را نیز در مبارزه با داعش سهیم کرد. او این تصور را که باید میان مسلمانان و سایر امریکایی‌ها تفاوت قائل شد بشدت رد کرد و گفت که مسلمانان امریکا آماده مبارزه و جانفشانی برای کشورشان هستند. اوباما مکرراً گفته که تروریست‌ها نماینده اسلام و مسلمانان نیستند و حتی از واژه داعش استفاده کرده تا مشروعیت مذهبی به این گروه ندهد.
با این همه، اظهارات ترامپ به دلایل مختلفی بیش از سخنرانی آرام و آشتی‌جویانه اوباما بازتاب داشت. یکی از دلایل اصلی این است که پیام ترامپ درباره ناشکیبایی مذهبی در راستای اهداف راهبردی داعش برای آغاز جنگی ناتمام با غرب، بویژه امریکا، قرار دارد. داعش از گفته‌های ساده‌لوحانه ترامپ در جهت تعمیق شکاف میان مسلمانان و امریکا و کشاندن جوانان ناراضی از غرب به سمت خود استفاده خواهد کرد. وقتی امریکا در بحران آوارگان سوری پاسخی دوپهلو و رویکردی ریاکارانه داشت داعش همین روش را به کار برد. مواضع ترامپ نیز به نفرت مشروعیت می‌دهد و موجب بروز تهدید و خشونت علیه مسلمانان خواهد شد. کاش می‌شد تصور کرد که گفته‌های ترامپ فقط یک اشتباه لپی بوده است. اما هر بار به یادمان می‌افتد که مبارزات انتخاباتی او مملو از بددهنی علیه تقریباً همه گروه‌های اقلیت، فحاشی به زنان، مکزیکی‌ها، فقرا و معلولان بوده است. با وجود اینها، او در رقابت برای کسب عنوان کاندیداتوری حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ پیشتاز است و در نظرسنجی‌ها ۳۰ درصد آرا را به دست آورده است.

در میان کشورهای غربی امریکا مذهبی‌ترین جامعه را دارد اما قانون اساسی، قوه‌های مجریه، مقننه و قضائیه آن کاملاً سکولار است. در حالی که بیش از ۷۰ درصد امریکایی‌ها خود را مسیحی معرفی می‌کنند در قانون اساسی حتی یک بار نامی از خدا یا مسیحیت نیامده است. قانون اساسی تنها از مذهب سخن می‌گوید. در اصلاحیه اول این سند آمده است: کنگره در خصوص ایجاد مذهب، منع پیروی آزادانه از آن، یا محدود ساختن آزادی بیان یا حق مردم برای برپایی اجتماعات آرام و دادخواهی از حکومت برای جبران خسارت هیچ قانونی وضع نمی‌کند. علاوه بر این، هیچ آزمون یا گزینش مذهبی برای کسانی که خواهان استخدام در نهادهای دولت فدرال هستند اجرا نمی‌شود. بر همین اساس، از آنجایی که رئیس جمهوری طبق قانون موظف به «حفظ، حمایت و دفاع» از قانون اساسی است کاخ سفید اعلام کرده اظهارات ضداسلامی ترامپ، وی را فاقد شرایط لازم برای رسیدن به ریاست جمهوری کرده است.

در سال ۱۹۹۳ هنگامی که ساموئل هانتینگتون، نظریه‌پرداز سیاسی، مقاله «برخورد تمدن‌ها» را چاپ کرد تقریباً همگان با تمسخر و استهزا با آن برخورد کردند. پس از مرگ وی در سال ۲۰۰۸ ایده برخورد تمدن‌ها به دلیل تصویری که از روابط بین جهان اسلام و غرب ترسیم کرده همچنان جنجال‌برانگیز باقی مانده است. امروزه، داعش و گروه‌های مشابه آن و همچنین افراد منفوری مانند دونالد ترامپ به تئوری‌های مناقشه‌برانگیز هانتینگتون اعتبار می‌دهند، در حالی که اندیشمندان و متفکران اصلی آن را رد می‌کنند.
خلاصه کلام آنکه، نامه داعش به ترامپ با جملات زیر پایان می‌یابد:
ترامپ عزیز، بهترین‌ها را برایت آرزو می‌کنیم.
خالصانه آرزومندیم رئیس جمهوری آینده ایالات متحده شوی تا روابط‌مان مستحکم شود.
تعطیلات خوش بگذرد.
داعش

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس