تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۴

سناتور آمریکایی از ایالت نیوجرسی در نامه‌ای که روز دوشنبه برای جان کری وزیر امور خارجه آمریکا ارسال کرده، از واشنگتن خواسته است تا تحریم‌ها علیه ایران را تشدید کند و خواستار آن شده تا گام‌های هدفمند دولت آمریکا را در قبال آزمایش موشکی ایران بداند.

به گزارش “گذارخبر”  به نقل از بی بی سی، رابرت منندز در این نامه آورده است: ایران خطی را در شن و ماسه ترسیم کرده که با کینه توزی نشان می‌دهد تهران تنها به صورت گزینشی به تعهدات خود در قبال تحریم‌های بین‌المللی در زمینه برنامه تسلیحاتی پایبند خواهد بود. من این نامه را نوشتم تا به شما توصیه کنم از اقتدار و قدرت دولت برای تقویت تحریم‌های احتمالی که می توانید با آن ایران را مجازات کنید، استفاده نمایید.

وی در ادامه ادعا کرد: نقض قطعنامه شورای امنیت در خصوص فعالیت‌های موشکی یک مساله عادی است و باید با پاسخ قاطعی روبرو شود؛ با زبانی که ایران آن را درک کند.

نمایندگان هر دو حزب آمریکا نگرانی خود را نسبت به آزمایش موشک دوربرد ایران که اوایل ماه جاری میلادی انجام شده، اعلام کرده‌اند.

سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان ملل هفته گذشته گفت: آزمایش موشک بالستیک ایران، نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است و آمریکا این حادثه را به شورای امنیت ارجاع خواهد داد.

منندز از کری خواسته است تا پاسخ دهد آیا دولت آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را تشدید خواهد کرد یا نه؟

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس