تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت : آیت الله محی الدین انواری نگاه مثبت و خوش بینی به جامعه داشت. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری پنجشنبه شب در مراسم چهارمین سال درگذشت آیت الله محی الدین انواری در مسجد قبای تهران افزود : آیت الله […]

[ad_1]

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت : آیت الله محی الدین انواری نگاه مثبت و خوش بینی به جامعه داشت.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری پنجشنبه شب در مراسم چهارمین سال درگذشت آیت الله محی الدین انواری در مسجد قبای تهران افزود : آیت الله انواری انسانی متقی، خدا ترس و متواضع بود و زندگی وسیعی نداشت.
وی با اشاره به اینکه افراد باید رفتار حضرت رسول را برای خود الگو قرار دهند، اظهار داشت: ما باید در منش و رفتار و اخلاق، به پیامبر اسلام (ص) تاسی کنیم ودر این خصوص روحانیون باید مقدم بر دیگران باشند.
ناطق نوری با بیان اینکه فاصله ما با پیامبر(ص) و امامان معصوم (ع) زیاد است گفت: حضرت رسول در میان وحشی ترین، بی ادب ترین و خشن ترین انسان ها، ابوذر و عمارها را ساخت.
وی با اشاره به منش رفتاری شهید مطهری و شهید بهشتی گفت: ما خیال می کردیم اگر این عزیزان بروند، مثل آن ها بار دیگر خواهند آمد؛ البته برای بالا بردن روحیه مردم، شعارهایی مانند ‘آمریکا در چه فکریه، ایران پر از بهشتیه’ را سر می دادیم، اما بهشتی و مطهری رفتند اما مثل آن ها هم نیامد.
ناطق نوری گفت: آیت الله مطهری برای راه یافتن و نفوذ در محیط جوانان، حوزه را رها کردند، ایشان فیلسوف و فقیهی بودند که اگر می ماند، از بسیاری از مراجعی که داریم، جلوتر بود.
وی با تاکید بر اینکه ما نباید خودمان را تافته جدا بافته بدانیم، تصریح کرد: برای نفوذ در مردم نباید خودمان را تافته جدا بافته بدانیم؛ حضرت رسول اگر می خواست اینگونه عمل کند، آیا می توانست موفق باشد.

۲۰۱/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس