تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وی افزود: دیابت موجب افزایش درگیری عروق کرونر، نارسایی قلبی و سکته حاد قلبی می‌شود و از طرفی بیماران دیابتی بیش از سایر افراد در معرض عوارض پس از جراحی قلب قرار می‌گیرند. مهرپویا کنترل نکردن قند خون را عامل اصلی بروز عوارض بیماری‌های قلبی در افراد دیابتیک دانست و ادامه داد: به همین […]

[ad_1]

وی افزود: دیابت موجب افزایش درگیری عروق کرونر، نارسایی قلبی و سکته حاد قلبی می‌شود و از طرفی بیماران دیابتی بیش از سایر افراد در معرض عوارض پس از جراحی قلب قرار می‌گیرند.

مهرپویا کنترل نکردن قند خون را عامل اصلی بروز عوارض بیماری‌های قلبی در افراد دیابتیک دانست و ادامه داد: به همین دلیل به این دسته از بیماران توصیه می‌شود قند خون خود را به صورت منظم کنترل کنند و سالانه حداقل یکبار به متخصص قلب مراجعه کنند و نسبت به عملکرد قلب و تاثیر دیابت بر سلامتی آن اطمینان حاصل کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه عوارض بیماری‌های قلبی در بیماران مبتلا به دیابت نوع یک بیشتر است، گفت: به دلیل اینکه این دسته از بیماران به مدت طولانی درگیر بیماری دیابت هستند، آسیب‌های ناشی از نارسایی‌های قلبی نیز در آن‌ها بیشتر است. البته کنترل قند خون راهکار اساسی پیشگیری از نارسایی‌های قلبی در بیماران دیابتی است و به این دسته از بیماران توصیه می‌شود برای پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی علاوه بر کنترل قند خون به رژیم غذایی و مصرف به موفع داروها توجه بسیاری داشته باشند.

بنا بر اعلام روابط عمومی انجمن آترواسکلروز ایران، هجدهمین کنگره بین‌المللی تازه‌های قلب و عروق ۲۳ تا ۲۶ شهریور در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس