تاریخ انتشار: ۳۱ فرو ۱۳۹۵

روزنامه “کیهان به مدیرمسئولی “حسین شریعتمداری” در مطلب تازه ای تحت عنوان “سانسورچی‌های نسبتاً محترم! مگر سیف درباره برجام دروغ گفته است؟” از رسانه های اصلاح طلب تحت عنوان “سانسورچی” یاد کرده و از نقد آن ها بر تیتر مشترک رسانه های دلواپس درباره اظهارات اخیر رییس بانک مرکزی ازرده خاطر شده است.

به گزارش”گذارنیوز”، کیهان، وطن امروز، جوان و دیگر نشریات دلواپس در اقدامی هماهنگی با استفاده ابزاری از سخنان رییس بانک مرکزی در واشنگتن و مصادره به مطلوب آن درصدد اعمال فشار بر دولت برآمدند.
امروز اما کیهان با ادبیات کوچه بازاری خود به این موضوع واکنش داده و نوشته است:”رسانه‌های زنجیره‌ای در واکنش به تیتر نشریات اصولگرا از سخنان رئیس بانک مرکزی، به کاهدان زدند.روزنامه اجاره‌ای آفتاب یزد در تیتر اول خود ذیل عنوان «دلواپسان زنجیره‌ای» نوشت: پنج رسانه مخالف دولت با تیتر و عکس مشابه به برجام حمله کردند.اشاره این روزنامه به جمله «تقریباً هیچ چیز از ۳ ماه اجرای برجام عاید ایران نشده» است که از سوی آقای سیف رئیس بانک مرکزی در سفر به آمریکا مورد تأکید قرار گرفته است. سایت اجاره‌ای انتخاب و برخی سایت‌های مشابه نیز گویا که کشف مهمی کرده باشند مدعی شده‌اند نشریات اصولگرا با این تیتر خاص «تقریباً هیچ» منافع ملی را زیر پا گذاشته‌اند”.
کیهان در ادامه می نویسد:”این دستپاچگی در حالی است که همین رسانه‌های زنجیره‌ای، ارزیابی و قضاوت مهم رئیس بانک مرکزی (دیدبان اقتصادی کشور) درباره ۳ ماه کارنامه برجام را سانسور کردند اما به جای اینکه درباره اقدام ضد حرفه‌ای خود توضیح بدهند با فرار به جلو جای شاکی نشسته‌اند که چرا خبر اظهارات صریح سیف را منتشر کرده‌اید گویی که به رسم همه بزک کنندگان آمریکا توقع داشته‌اند اظهارات مهم یک مقام مسئول اقتصادی به اطلاع مردم نرسد.سیف در آمریکا گفته بود «۳ ماه پس از اجرای برجام، تقریباً هیچ چیز عاید ایران نشده است… آنها ]آمریکا و غرب[ به الزامات خود عمل نکرده‌اند. نتیجه‌ای که ما انتظارش را داشتیم آن چیزی نیست که الان می‌بینیم. برای فعالیت‌های عادی بانکی هنوز شرایط لازم فراهم نشده است… توقع ما این بود که بعد از اجرایی شدن برجام ایران به اقتصاد جهانی وصل شود. متأسفانه چنین نشده است. ما باید نتایج ملموس برای ارائه به مردم خود در اختیار داشته باشیم… شرط زنده ماندن برجام این است که غرب به تعهدات خود عمل کند وگرنه برجام فرو خواهد پاشید… ایران ۳ ماه پس از اجرایی شدن برجام، توان دستیابی به ۱۰۰ میلیارد دلار دارایی ضبط شده‌اش در خارج را ندارد».

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس