تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد که در عملیات نظامی علیه داعش در عراق مشارکت نخواهد کرد. به گزارش گذارنیوز به نقل از اسپوتنیک،‌ «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو اعلام کرد که این سازمان نظامی بر روی آموزش نیروهای محلی و منطقه‌ای تمرکز خواهد کرد اما در نبرد مستقیم علیه داعش در عراق دخالت […]

[ad_1]

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد که در عملیات نظامی علیه داعش در عراق مشارکت نخواهد کرد.

به گزارش گذارنیوز به نقل از اسپوتنیک،‌ «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو اعلام کرد که این سازمان نظامی بر روی آموزش نیروهای محلی و منطقه‌ای تمرکز خواهد کرد اما در نبرد مستقیم علیه داعش در عراق دخالت نخواهد کرد.  


وی به خبرنگاران گفت: «ناتو بخشی از عملیات نظامی در عراق نخواهد بود و در این عملیات شرکت نخواهد کرد. ناتو در حال آموزش نیروها است و ما هر چه در توان داشته باشیم در این زمینه انجام خواهیم داد چرا که بر این باوریم که در دراز مدت کسب توانمندی‌های نظامی از سوی این نیروها برای مقابله با داعش ضروری است.»


در تاریخ ۹ سپتامبر، دبیرکل ناتو از تلاش‌های ترکیه و دیگر متحدان این نهاد در نبرد با تروریست‌های داعش در سوریه استقبال کرد.


داعش از سال ۲۰۱۴ تا کنون در عراق و سوریه حضور پیدا کرده است. این گروه تروریستی تا کنون موفق شده تا در نواحی مختلفی در این کشور‌ها موقعیت خود را تثبیت کند و شهر موصل در عراق را پایتخت خود قرار دهد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس