تاریخ انتشار: ۲۶ خرد ۱۳۹۴

عده‌ای حرف‌های عجیب و غریب می‌زنند که ما می‌‌خواهیم خودمان به دانش دست پیدا کنیم و این در حالی است که تحریم‌ها پدر مردم را در آورده است اکثر مردمی که مزدبگیر هستند تحریم‌ها استخوان‌های آنها را خرد کرده است. … تحریم‌های بسیار بزرگی اکنون کشور ما با آن مواجه است و دلیل شرعی نداریم. […]

عده‌ای حرف‌های عجیب و غریب می‌زنند که ما می‌‌خواهیم خودمان به دانش دست پیدا کنیم و این در حالی است که تحریم‌ها پدر مردم را در آورده است اکثر مردمی که مزدبگیر هستند تحریم‌ها استخوان‌های آنها را خرد کرده است. … تحریم‌های بسیار بزرگی اکنون کشور ما با آن مواجه است و دلیل شرعی نداریم.
رفسنجانی
به گزارش گذارنیوز آیت الله هاشمی رفسنجانی روز سه شنبه در مرکز دایره المعارف اسلامی و در مراسم رونمایی مجموعه تاریخ جامع ایران از برخی اظهارنظر ها درباره بی تاثیر بودن تحریم ها انتقاد کرد و گفت: اینها حرف های عده ای است که در سراسر کشور تریبون دارند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر چطور آقایانی پیدا می شوند که تعامل با دنیا را ذلت حساب می کنند؟ چه ذلتی؟ هر جایی علم و فن نیاز بود باید به دنبال آن رفت؛ هر جا لازم بود باید آموزش دهیم و ارتباط برقرار کنیم.

وی اضافه کرد: متاسفانه آن تمدنی که امام (ره) می خواستند با این انقلاب ایجاد کنند الان دچار انحرافی شده که ما باید به نحوی البته نه با دعوا و خشونت بلکه با استدلال و حرف آن را درست کنیم تا این فضا را در ایران به وجود آوریم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ایران ما از هیچ حرف، مشاجره و مذاکره ای نباید بترسد؛ ما حرف حسابی و منطق داریم . باید پشت حرف مان بایستیم اگر هم ناحق می گوییم از کسی که مذاکره کرده بپرسیم آیا حرف ما ناحق است؟ آن وقت راهمان را عوض کنیم.

هاشمی رفسنجانی افزود: این حالاتی که انسداد درست می کنند شبیه انسداد اجتهادی است که اهل سنت برای خود درست کرده اند و اخیرا پشیمان شده اند . این متناسب با مکتب اهل بیت (ع) نیست .ما باید راه ها را باز کنیم.

وی ادامه داد: پیامبر (ص) می فرمایند اگر یکی از مشرکین خواست بیاید کلام خدا را بشنود اجازه دهید بعد او را به جایی که می خواهد برود برسانید. مذاکره اینگونه است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارداشت: در زمان جاهلیت پیامبرش می فرماید اگر علم در ثریا باشد فارس ها آن را بیرون می کشند اما برخی باز حرف های عجیبی می زنند که ما خودمان هستیم و تحریم ها به نفع ما است. تحریم ها پدر مردم را درآورده چطور به نفع ما است؟

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به سخنان روحانی مبنی بر اینکه گفته اند عده ای از جیب مردم خبر نداشته اند والا هر چیزی نمی گفتند ، گفت: عده ای تحریم در زندگی شان اثر ندارد؛ خب اما در کارهایشان اثر می گذارد.

هاشمی گفت: دکتر روحانی تعبیری کرده اند که شما اگر از جیب مردم خبر داشتید هر چیزی نمی گفتید.

وی اضافه کرد: عده ای تحریم و غیرتحریم در زندگی شان اثر ندارد خب در کارهایشان اثر می گذارد؛ اما تحریم استخوان طبقه مزد بگیر کشور را که اکثریت کشور هستند می پوساند و زندگی ها سخت شده است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: به علاوه شاهدیم خیلی کارهای مهم ما خوابیده است. در برنامه های مصوب، طرح های بسیار بزرگی داریم که ناقص مانده است. دلیل شرعی ندارد که نتوانیم صحبت کنیم؛ این حرف های ملت ایران نیست .حرف های عده معدودی است که متاسفانه در سراسر کشور تریبون و قدرت پشت سرشان است.

هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: این عده معدود زور و تریبون دارند و حرف هایی هم می زنند اما انسان های فرهیخته و دانشمند مقداری ملاحظه می کنند و محافظه کاری دارند.

وی در این مراسم همچنین به بیان پیشرفت های علمی دانشمندان ایران اسلامی از ابتدای اسلام و پس از آن پرداخت و گفت: فارغ التحصیلانی داریم که صد ها هزار نفرشان منشا کارهای بزرگی هستند و قابل احترام می باشند که آثار زیادی نیز دارند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در حال حاضر در بسیاری از رشته های تحصیلی پیشرفت را شاهد هستیم و کنکور از برخی رشته ها برداشته شده است. دانشمندان و سرمایه های بزرگی داریم و باید از اینان درست استفاده کنیم. لازم است آن روح ترقی و تمدن به همراه رسیدن به خدا را پیدا کنیم و انسان متفکر و عاقل در این راه حرکت کند.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه باید دست از شعارهای کم محتوا برداریم گفت: این حرف هایی که جلوی پیشرفت و ترقی را می گیرد نباید زده شود؛ زمان پیغمبر هم ایشان بر فارس ها اهتمام و تاکید داشتند.

 

نظرات شما
  1. حاج آقا یعنی فقط به فارسها احتمام داشتند وایران را فارسها ساختندو…ترکها لابد فقط خوردند وخوابیدن ونه جبهه رفتن نه عالم دارند نه در انقلاب چی آیا تبریز قطب اصلی تحول نبودو اکنون چی – لطفا نذار رو نظرات ولی به آقای هاشمی بزرگوار که ما طرفدار پروپاقرصشون هستیم برسانید بد نیست که مد نظر باشه -حرفهای ذکر شده ناشی از حساسیت اینجانب نیست میدونم هدف ایران هست واصل مطلب مشخصه وحاشیه پردازی نخواستم بکنم ولی جوونای ترک میتونه ایجاد حساسیت بکنه در این شرایط حساس حتی بدخواهان از این موارد بهره جسته وهر جا که خواستن بکشانند چون این روزا خیلی دنبال یه دستاویزی هستن اما خدا رو شکر پیدا نمی کنند- متشکر

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس