تاریخ انتشار: ۱۰ اسف ۱۳۹۳

رسانه نزدیک به جبهه پایداری موضع قابل تاملی را درمورد انتخابات ۹۲منتشر کرده است.                   به گزارش گذارنیوز سایت رجا نیوز در مطلبی با اشاره به مصاحبه سایت خبرآنلاین با صادق خرازی که ضمن آن انتقاداتی به سعید جلیلی مطرح شده بود، به علی اکبر ولایتی حمله […]

رسانه نزدیک به جبهه پایداری موضع قابل تاملی را درمورد انتخابات ۹۲منتشر کرده است.

ولایتی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش گذارنیوز سایت رجا نیوز در مطلبی با اشاره به مصاحبه سایت خبرآنلاین با صادق خرازی که ضمن آن انتقاداتی به سعید جلیلی مطرح شده بود، به علی اکبر ولایتی حمله کرده و اقدام او در مناظره های انتخاباتی را با هدفی خاص تعبیر کرده که از سوی اصلاح طلبان طراحی شده بوده است.
این سایت با چنین فرضیه ای نوشته است:«ظاهرا با نزدیک شدن به موعد امریکایی ها برای رسیدن به توافق نهایی و بروز دشواری‎ها در تدارک یک توافق جامع، رسانه‎های نزدیک به این طیف در تدارک دوباره صحنه‎ای مشابه با مناظره‎های تلویزیونی هستند تا شاید اینبار هم بتوانند با این صحنه سازی کلاه گشادی را همچون انتخابات بر سر مردم گذاشته و تدارک یک توافق بد و مغایر با منافع ملی را فراهم کنند.»
البته رجانیوز به نقل از احمد پورنجاتی نوشته است:«اینگونه نبود که بخشی از کاندیداهایی که در جبهه اصول گرا تعریف می‌شدند خود خواسته و اتفاقی مواضعی را بگیرند که نهایتا به سود کاندیدای پیروز باشد. تمام اینها با برنامه‌ریزی بود به این معنا که با تدبیر عقلانی همراه بود.به عنوان نمونه موضع‌گیری آقای ولایتی در مسائل سیاست خارجی و مواجهه ایشان با آقای جلیلی صرفا به خاطر خاستگاه شخصی ایشان نبود بلکه نتیجه تدبیر عقلانی بود که به شکل دقیقی اندیشیده شده بود. من این را با اطلاع می‌گویم و تحلیل نیست.»
رجا نیوز حالا در تحلیلی صادق خرازی را به علی اکبر ولایتی تشبیه کرده است .چراکه صادق خرازی ،معاون نماینده پیشین ایران در سازمان ملل روز گذشته ضمن انتقاد از سیاست های دولت احمدی نژاد از علت تذکر رهبری به سعید جلیلی سخن گفت.
خرازی گفته بود:«سیاست خارجی هیچ تضمینی وجود ندارد. در سیاست خارجی نکته حائز اهمیت عینی بودن مباحث است. ما باید با هوشمندی و زیرکی مراقب باشیم که امتیازی ندهیم تا زمانی که این تضمین عینی حاصل شود.در اجلاس استانبول بود که آقایان تصمیم گرفتند تمام سوخت ۲۰ درصدی ایران را بدهند و آنرا به میله سوختی تبدیل کنند که مقام معظم رهبری مخالفت کردند و آن موضوع منتفی شد. حتی ملاقاتی که آقای جلیلی با آقای برنز انجام دادند و طرفین یک ساعت و نیم با یکدیگر مذاکره کردند هم دیگر موردی بود که رهبری انقلاب به آقای جلیلی تذکر دادند که شما اجازه نداشتید به صورت دوجانبه با آمریکایی ها مذاکره کنید. اگر قرار بر گفتن باشد که گفتنی ها بسیار است. ولی من بنای جدل و بحث و ادامه دادن این موضوع را ندارم. ضمن اینکه شما سطح تعاملات دیپلماتیک دولت آقای روحانی را با دولت آقای احمدی نژاد مقایسه کنید. آقای احمدی نژاد با جنجال آفرینی ها، شان ایران را در نظام بین الملل نزول داده بود حال آنکه آقای روحانی به هر کجا سفر می کند برای دیدار با او صف می کشند. دیدار آقای احمدی نژاد با مدودوف و پاسخی که ایشان به احوالپرسی رئیس جمهور وقت روسیه داد تا مدت ها به لطیفه ای برای رئیس جمهور ایران در مجامع بین المللی تبدیل شده بود.»
صادق خرازی همچنین در واکنش به تکذیبه سعید جلیلی با اشاره به مناظره انتخاباتی سال ۹۲ و صحبت های ولایتی گفته است:آقای ولایتی در آن مناظره جواب آقای جلیلی را دادند و گفتند چه اتفاقاتی افتاده است. من پاسخ آقای جلیلی را نمی دهم و ایشان را به همان مناظره ارجاع می دهم.»
این اظهارات موجب شد تا سایت جبهه پایداری امروز در تحلیلی بنویسد:«به نظر می‎رسد تیم مذاکره کننده هسته‎ای، دولت، تیم رسانه‎ای دولت و حامیان سیاسی خط کنونی مذاکرات، بجای تلاش برای شمردن تعداد تذکرات داده شده به مذاکره کنندگان قبلی، بر مذاکرات فعلی متمرکز شوند و تلاش کنند تا کلاه گشادی همچون توافق ژنو بر سر مردم ایران نرود، چرا که بعید است با توجه به آنچه که از سوی منابع غربی به عنوان سرفصل‎های اصلی توافق در حال شکل گیری مطرح می‎شود، بتوان دادن امتیازاتی تاریخی در برابر تقریبا «هیچ» را با این گونه ترفندهای رسانه ای به مردم و افکار عمومی قبولاند.»

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس