تاریخ انتشار: ۲۶ آبا ۱۳۹۴
جلسه دهم دادگاه میلیاردر نفتی؛

دهمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به فساد نفتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب از صبح امروز آغاز شد.

به گزارش “گذارخبر” به نقل از ابلنا دهمین جلسه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی موسوم به فساد نفتی به ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب با ورود متهم به دادگاه آغاز شد.

خاطرنشان می‌شود در جلــــــسه اول رسیدگی به پرونده قسمتی از کیفرخواست متهم توسط نماینده دادستان قرائت شد. درجلـــــــــسه دوم رسیدگی مهم‌ترین قسمت در قرائت کیفرخواست زنجانی، رابطه او با برخی افراد در قرارگاه خاتم برای پیشبرد عناوین مجرمانه بود. درخواست استمهال زنجانی در سومین جلــــــــــسه  از سوی قاضی صلواتی قبول شد. جلــــــــسه چهـــــــــارمو جلــــــــسه پنجـــــم به قرائت دفاعیات بابک زنجانی گذشت.

در جلـــــــــسه ششــــم رسیدگی ادامه دفاعیات متهم قرائت شد که در آن متهم به بیان دفاعیات خود در رابطه بدهی‌های خود سخن گفت. در جلــــــسه هفتــــــم نیز معاون دادستان تهران به درخواست قاضی دادگاه در مورد توقیف، کار‌شناسی و ارزشیابی اموال بابک زنجانی توضیحاتی ارائه کرد. در جلـــــسه هشتــــــم وکیل شرکت HK خواست شکایت خود از بابک زنجانی را مطرح کرد. جلسه نهم رسیدگی نیز به طرح شکایت بانک مسکن٬ سازمان تامین اجتماعی و شرکت نفت گذشت.

ساعت ۸:۳۰
ورود متهم و وکلای مدافع به دادگاه

بابک زنجانی وکلای مدافع و دو خواهر وی وارد دادگاه انقلاب شدند که ورود بابک زنجانی همچون جلسات گذشته با تدابیر شدید امنیتی بود.

ساعت ۹:۰۰
دفاعیات بابک زنجانی

بابک زنجانی در قسمتی از دفاعیات خود با اشاره به اینکه پس از یک سال و نیم دوندگی برای گرفتن ۶۷ میلیارد تومانی که به بانک مسکن داده بودم، به من گفتند بیا و ملک بگیر٬ اظهار داشت: حالا بعد از مدتی دوباره می‌گویند ملک هم نمی‌دهیم. ایرادی ندارد پول خودم را reject کنند. ۴ میلیارد یورو تامین اجتماعی را هم به کسی انتقال ندهید، به حساب خودم reject کنید. از بانک مسکن هیچ ملکی نمی‌خواهم اما شما از لیست آن اموالی که به من معرفی کرده‌اید برخی را فروخته اید. این املاک را نمی‌توانید سند بزنید که اگر می‌توانستید در این سه سال سند می‌زدید. اگر بانک مسکن در موعد مقرر اقدام نکند٬ تامین اجتماعی با شکایت خود ۴ میلیارد یورو را وصول خواهد کرد. یک میلیارد sct bankers را هم باید پرداخت کنید.

وی گفت: می‌گویند حکم یک میلیارد یورویی علیه بانک مسکن نداری. بابک زنجانی در این لحظه با اشاره به وکیل مدافع خود گفت: آقای کوهپایه‌زاده حکم را به بانک مسکن ابلاغ کنید. ۱۵ روز از تاریخ حکم مانده است.

وی گفت: می گویند بابت دو دستگاه کامپیو‌تر ۱۶ میلیون گرفته‌ام. هر کاری ابزاری می‌خواهد اگر کامپیوترهای E ONE را نمی‌خواهید آن را پس بدهید ۱۶ میلیون تومانتان را بگیرید.

متهم پرونده فساد نفتی با بیان اینکه دنبال ضرر رساندن به بانک مسکن نیستم٬ اظهار داشت: بار‌ها اعلام کرده‌ام لازم نیست یک میلیارد یورو من را به کسی بدهید یا جایی بفرستید، فقط آن را reject کنید.

زنجانی در مورد مشکلات با بانک مسکن و تامین اجتماعی گفت: باید با مدیران بانک مسکن و تامین اجتماعی تفاهمنامه ۳ جانبه‌ای را امضا کنیم. ۴ بار به تامین اجتماعی نامه زدم بیایید ۴ میلیارد یورو را بدهید و چک‌هایتان را پس بگیرید. همین الان هم از تامین اجتماعی و بانک مسکن خواهش می‌کنم بیایند توافق کنیم.

زنجانی در قسمتی از حرف‌هایش گفت: می‌خواستم هواپیمایی جمهوری اسلامی را با قشم ایر ادغام کنم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس