تاریخ انتشار: ۲۳ اسف ۱۳۹۳

یک عضو شورای عالی کار با بیان اینکه در جلسه فردای این شورا به طور حتم میزان افزایش حداقل دستمزد کارگران تعیین می‌شود، گفت: بر اساس تعهد اخلاقی صورت گرفته میان اعضای شورای عالی کار، میزان افزایش حداقل دستمزد سال آینده تا زمان تصویب و تصمیم‌گیری نهایی اعلام نمی‌شود.  به گزارش گذارنیوز حسین سلاح‌ورزی  با […]

یک عضو شورای عالی کار با بیان اینکه در جلسه فردای این شورا به طور حتم میزان افزایش حداقل دستمزد کارگران تعیین می‌شود، گفت: بر اساس تعهد اخلاقی صورت گرفته میان اعضای شورای عالی کار، میزان افزایش حداقل دستمزد سال آینده تا زمان تصویب و تصمیم‌گیری نهایی اعلام نمی‌شود.

کارگر

 به گزارش گذارنیوز حسین سلاح‌ورزی  با بیان اینکه نظرات نمایندگان کارفرمایی و کارگری در بسته مزد به یکدیگر نزدیک شده است، افزود: میزان افزایش حداقل دستمزدها برای سال آینده بر اساس قانون کار حول محور نرخ تورم پیش‌بینی شده خواهد بود , البته ممکن است این میزان یک تا دو درصد از نرخ تورم بالاتر و یا پایین‌تر باشد.

وی تصریح کرد: نمایندگان کارفرمایی معتقدند کارگران در معیشت خود دچار مشکل هستند، اما با توجه به وضعیت موجود تولید در کشور و وجود مکانیزم قیمت برای تعیین مزد در قانون، باید دستمزد بر اساس تورم اعلامی بانک مرکزی تعیین شود.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار تاکید کرد: دولت باید از محل مطالبات بخش کارفرمایی نظام جبرانی را برای جامعه کارگری در نظر بگیرد.

سلاح ورزی خاطرنشان کرد: قرار بود ۳۰ درصد منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید اختصاص یابد که این امر محقق نشده و می‌توان در حال حاضر بخشی از این منابع را صرف افزایش قدرت خرید کارگر کرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس