تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۵

منوچهر شاهسواری، تهیه‌کننده سینما و تلویزیون ایران به‎جای رضا میرکریمی مدیر عامل خانه سینما شد. آتیلا پسیانی، بازیگر و سخنگوی خانه سینما گفته است که “در پی استعفای رضا میرکریمی که از اواخر سال گذشته طرح شده بود، هیئت مدیره با قدردانی از تلاش‌های صادقانه و فعالیت‌های موثر ایشان در امور اجرایی خانه سینما، با […]

منوچهر شاهسواری، تهیه‌کننده سینما و تلویزیون ایران به‎جای رضا میرکریمی مدیر عامل خانه سینما شد.
آتیلا پسیانی، بازیگر و سخنگوی خانه سینما گفته است که “در پی استعفای رضا میرکریمی که از اواخر سال گذشته طرح شده بود، هیئت مدیره با قدردانی از تلاش‌های صادقانه و فعالیت‌های موثر ایشان در امور اجرایی خانه سینما، با استعفای ایشان از مدیرعاملی خانه سینما موافقت کرد.”
آقای میرکریمی، کارگردان سینما اوایل تیر در گفت‌وگویی با خبرگزاری دانشجویان ایران گفته بود: “ابتدای حضور دوباره‌ام در خانه سینما دو شرط با هیئت مدیره داشتم؛ اولا اینکه مدتی می‌مانم اما بعد فرد دیگری را پیدا و جایگزین کنند و دیگر اینکه فیلمم را بسازم. به هرحال فیلمم را ساختم و به محض شروع کار جشنواره‌ جهانی فجر، استعفای شفاهی دادم.”
او گفت که پس از پایان جشنواره استعفای کتبی خود را نیز به هیئت مدیره ارائه کرده بود، اما به گفته او هیئت مدیره ماه‌ها درباره‌ انتخاب مدیرعامل بعدی به نتیجه نرسیده بود.
آقای میرکریمی در اردیبهشت سال گذشته از سوی هیئت مدیره خانه سینما به عنوان مدیرعامل انتخاب شده بود.
رضا میرکریمی یک بار دیگر نیز (سال ۸۵ تا ۸۷) مدیرعامل خانه سینما بود.
منوچهر شاهسواری، ۵۹ ساله، فعالیت‌ سینمایی خود را از اواخر دهه ۱۳۶۰ با دستیاری کارگردان آغاز کرد اما سپس به عنوان تهیه‌کننده سینما و تلویزیون کار خود را ادامه داد.

او فیلم‌هایی چون متولد ماه مهر، شب یلدا و ماه و خورشید و سریال‌های تلویزیونی مانند براده‌های خورشید، در پناه تو و جستجوگران را تهیه کرده است.
آقای شاهسواری که سال‌ها در قسمت‌های مختلف خانه سینما فعال بوده، مدتی نیز قائم مقام مدیرعامل این تشکل صنفی نیز بوده است.
محمدرضا موئینی، ابراهیم مختاری، بهمن اردلان، کامران ملکی، آتیلا پسیانی، شادمهر راستین و مهدی خادم اعضای فعلی هیئت مدیره خانه سینما را تشکیل می‌دهند.
خانه سینما بزرگترین نهاد صنفی سینمایی ایران است که تاسیس آن از اواخر دهه شصت خورشیدی مطرح شد و در سال ۱۳۷۲ رسما با این عنوان در اداره کل ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید.
در سایت خانه سینما اهداف تاسیس این خانه “حفظ و صیانت از حقوق مادی و معنوی دست اندرکاران سینما”، “ایجاد امنیت شغلی و تامین اجتماعی” و “ارتقای سطح آموزشی و مهارت حرفه ای” سینماگران ذکر شده است.
خانه سینما مجموعه‌ای از نهادهای صنفی سینما مانند کارگردانان، تهیه‌کنندگان، بازیگران و فیلمنامه‌نویسان است.
در دومین دولت محمود احمدی نژاد این نهاد از سوی سازمان سینمایی ایران منحل اعلام شد، اما با روی کار آمدن دولت حسن روحانی فعالیت خود را از سر گرفت.
IMG_۲۰۱۶۰۷۱۸_۱۹۴۱۵۲

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس