تاریخ انتشار: ۱۳ ارد ۱۳۹۶

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: نمی خواهم بگویم نظرسنجی ها در کشور بی اعتبار است اما روی آن حساب باز نکنید. به گزارش «انتخاب»؛ ، سید مصطفی  میرسلیم  با حضور در جمع  دانشجویان دانشگاه امام صادق در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به اینکه  شما و آقای هاشمی طبا در […]

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: نمی خواهم بگویم نظرسنجی ها در کشور بی اعتبار است اما روی آن حساب باز نکنید.
به گزارش «انتخاب»؛ ، سید مصطفی  میرسلیم  با حضور در جمع  دانشجویان دانشگاه امام صادق در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به اینکه  شما و آقای هاشمی طبا در نظر سنجی ها  یک درصد  آرا را  به خود اختصاص نداده اید چرا از صحنه  انتخابات  به نفع دیگر نامزدان  اصولگرا کنار نمی روید  افزود : من در دوران  وزارتم  در وزارت ارشاد  بنا داشتم  موسسه  نظر سنجی  مستقلی ایجاد  کنم  چرا که  هم اکنون شش هفت جا  نظر سنجی می کنند و هم با هم اختلاف دارند.
وی گفت : نه اینکه  این نظرسنجی ها  بی اعتبار باشد اما روی آن  نمی شود  حساب باز کرد و ما ایرانیان  آنچه  در دل داریم به زبان نمی آوریم.
وی افزود : ما در میان  اصولگرایان متحدیم و مشکلی نداریم  و در مناظره هم  من  به آقایان  رئیسی و قالیباف  دو تا پاس دادم  اما  آنها حواسشان  نبود که  آبشار بزنند.
نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با قدردانی از زحمات  تیم مذاکره  کننده هسته ای گفت : اشکال ما به دولت این است که شما  از در سازش با آمریکایی در آمدید که  خیرخواه ما نیست و چطور این را به شما اثبات کنیم ؟
سید مصطفی آقا میرسلیم در جمع  دانشجویان دانشگاه  امام  صادق (ع) به تبیین اسلام آمریکایی و  اسلام  ناب محمدی از نگاه  امام راحل پرداخت و افزود : اسلام آمریکایی  به این معنا نیست که  آمریکا  ، اسلامی درست کرده است و منظور این است که  مسلمانانی هستند که  به آمریکا توجه می کنند  و برخی هم در داخل معتقدند  که اگر به آمریکا توجه نکنیم  و  آمریکاییها  ما را قبول نکنند  به جایی نمی رسیم  و پیشرفتی  حاصل نمی شود .
وی گفت : مصیبت از آنجاست که  برخی می گویند  عامل  بروز این نابهنجاریها شعار مرگ بر آمریکاست  و اینها  همان  مدافعان اسلام آمریکایی هستند .
عضو مجمع  تشخیص  مصلحت نظام افزود : دولت یازدهم که بر سر کار آمد  تشخیص داد که  رفع تحریم ها  در ارتباط با آمریکا حل می شود  و بر همین مبنا مذاکراتی  صورت گرفت  اما تحریم ها بیشتر شد  چرا که  طرف های مقابل ما حتی اگر شخصیت های خوبی هم باشند  اما  استقلال رای ندارند  و دولت هایشان  باید  تصمیماتی همچون تحریم ما را اتخاذ کنند.
رئیس شورای مرکزی  حزب موئلفه اسلامی افزود : دولت یازدهم  برای جلب نظر آمریکا  وارد این مذاکرات شد  تا از این طریق  به زعم خودشان بتوانند  اداره کشور را به روال  عادی خود برگردانند  و بر همین اساس برنامه ریزی کردند تا هر چه بیشتر  نفت را استخراج کنند تا از آن طریق بتوانند به اداره کشور بپردازند ؛ این بود دولت  تدبیر و امید .
میرسلیم گفت : من از روزهای اول انقلاب لحظه به لحظه  مسائل  سیاسی  کشور را دنبال می کردم  و می دانم  چه می گویم .
وی افزود : بالاخره چهار سال گذشت و آن امید  که می گفتند  واهی بود  و به جایی نرسید  .
میرسلیم  ادامه داد : البته ما  زحمات کشیده شده  تیم مذاکره کننده هسته ای بویژه وزیر امور خارجه را قدردانیم  و می دانیم وقتی در مقابل وزیر خارجه ما  وزیر خارجه کشور آمریکا  با بیست برابر تعداد  کارشناسان  ما حاضر می شود یعنی چه و می دانیم که وزیر امور خارجه ما حتما در اینگونه مذاکرات  فن مذاکره را بلد است  و شیوه ورود به مسائل را می داند .
وی گفت : بر همین اساس  مذاکرات صورت گرفته را بازی قلمداد نمی کنیم  و بعد از دو سال از روند مذاکرات و انتشار اخبار آن در سراسر جهان  توانستیم  حقانیت جمهوری اسلامی ایران را در استفاده  صلح آمیز از انژری  هسته ای اثبات کنیم  این نامزد  انتخابات  ریاست  جمهوری  با اشاره به اینکه  غلط کرده اند که برخی کشورها می خواهند  ما را  از رسیدن به  دانش هسته ای  محروم کنند  افزود : نباید راضی شویم که دستمان از این دانش  کوتاه شود  اما آمریکا می خواهد  ما را از این دانش  جدا کند  و هم اکنون  برای ادامه تحصیل  دانشجویان ما  در کشورهای دیگر در مسائل هسته ای مانع ایجاد می کند  .
وی با طرح این سوال که کدام جوان غیور ایرانی  حاضر است  این خفت را بپذیرد  که کشورش  از رسیدگی به این دانش محروم شود  ؟ گفت : ما خودمان  در دانش سرآمد بوده ایم  و بگذریم که  در ۴۰۰ سال گذشته  در شرایط نامساعد افتادیم  اما  ما  شخصی به نام  شیخ بهایی داریم که مهندسی فقیه بود  و جایی که  او در  کوهرنگ مشخص کرد  همان است که  ما امروز تونل زده ایم  .
میرسلیم افزود : البته طرف های مذاکره کننده با ما وقت خودشان را تلف کردند  چرا که اگر  به فتوای مقام معظم رهبری درباره  حرام بودن استفاده از سلاح های  کشتار جمعی و بویژه سلاح هسته ای توجه می کردند  لازم به  این دو سال مذاکره نبود  .
وی گفت : به طور قطع آنها بدنبال محدود کردن ما هستند  و می دانند که  ما  بدنبال بمب هسته ای نخواهیم بود  و فقط می خواهند ما را  ذلیل  و موم در دست خود کنند و پذیرش این موضوع  از سوی هر کسی در داخل به معنای نفی انقلاب اسلامی است .
میرسلیم گفت : چطور باید  به این دولت اثبات کنیم که  آمریکا  خیرخواه ما نیست  و چرا  این دولت  بر افکار خودش اصرار می ورزد ؟ چقدر می خواهید این کشور را معطل  کنید  شما افکارتان متناسب با  منویات امام و رهنمودهای  مقام معظم رهبری نیست  .
وی گفت : ۱۲ سال گذشت و هنوز معلوم نیست چقدر از سیاست های  سند چشم انداز اجرایی شد  ؟ مرتب سیر  نزولی پیدا کرده ایم  و حیف است که  به رتبه های  شایسته ای که در منطقه باید برسیم  نرسیم  .
میرسلیم  افزود : مگر ما  در کشور استعداد ، کم داریم  ؟ ۲۷ نفر از مدیران ناسا  ایرانی اند  و بیش از ۵ هزار پزشک فوق متخصص  ایرانی در آمریکا داریم  و اگر  اینها  از کشور ما رفته اند  به دلیل  سوء مدیریت هاست  و اینکه  سالانه ۱۵۰ نفر  از فارغ التحصیلان  ما از کشور می روند  واقعا هنر است ؟
وی گفت : ما  دانشجویانمان را  در دانشگاههای دولتی بسیار ارزان  مدرک می دهیم  و پدر و مادرها خون دل می خورند  اما  به راحتی محصولش را  تقدیم  آمریکا  ، کانادا و استرالیا می کنیم ؛ این پخمگی است  ؛ ضعف  مدیریت است  ؛ بی عرضگی است

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس