تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] میرزاده در دوازدهمین جلسه هیات امنای استان آذربایجان غربی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نتیجه پس انداز خانواده هایی است که علاقمند به تحصیل فرزندانشان در داخل کشور هستند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی،میرزاده در ابتدای این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهر ارومیه، افزود:در حال حاضر بیش از ۵۴ درصد […]

[ad_1]

میرزاده در دوازدهمین جلسه هیات امنای استان آذربایجان غربی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نتیجه پس انداز خانواده هایی است که علاقمند به تحصیل فرزندانشان در داخل کشور هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی،میرزاده در ابتدای این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهر ارومیه، افزود:در حال حاضر بیش از ۵۴ درصد از فارغ التحصیلان کشور متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی هستند، این دانشگاه که با ابتکار آیت الله هاشمی و حمایت خانواده های ایرانی شکل گرفت توانست به یک سرمایه ملی تبدیل شود، بنابراین وظیفه حفظ آن برعهده ماست.

وی با اشاره به چالش های پیش روی دانشگاه آزاد اسلامی بر ضرورت گسترش فعالیت های اقتصاد دانش بنیان تاکید کرد و گفت: کاهش جمعیت دانشجویی کشور و افزایش بی‌رویه مراکز آموزشی باعث شده است تا دانشگاه با صندلی های خالی مواجه شود. پیش بینی می شود تا سال ۹۹ از میزان متقاضیان تحصیلات تکمیلی نیز کاسته شود به همین سبب واحدها باید بر روی فعالیت‌های دانش بنیان، آموزش های کاربردی نیروی انسانی تمرکز کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: از آنجایی که بسیاری از واحدها دارای ظرفیت هایی چون ساختمان های مازاد بوده می توانند از این پتانسیل برای اجرای طرح های گردشگری استفاده کنند.وی با اشاره به ابلاغ بخشنامه ای در این خصوص گفت: واحدها با توجه به امکانات و پتانسیل های خود می توانند نسبت به راه اندازی تورهای گردشگری برای خانواده دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند.

دکتر میرزاده افزود: از ۲۹ هزار رشته محل دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۱۱هزار رشته محل آن فاقد متقاضی است این در حالی است که این تعداد رشته‌محل همچنان برای دانشگاه ایجاد هزینه می کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی برای برون رفت مشکل زیان دهی برخی واحدها گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی، توسعه فعالیت های دانش بنیان و بالا‌بردن اثربخشی دانشگاه از مواردی است که واحدها به آن توجه بیشتری داشته باشند. وی با ارائه آماری در خصوص واحدهای زیان ده گفت: مشکل زیان‌دهی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی طی سال های ۸۷ تا ۹۱ خود را نشان داد که حدود ۲۳۵ واحد دانشگاه زیان ده شدند اما خوشبختانه با اعمال سیاست‌های جدید طی سه سال اخیر تراز مالی دانشگاه آزاد اسلامی مثبت شد و تعداد واحدهای زیان ده به کمتر از ۱۰۰ واحد رسید.

وی با اشاره به اتمام طرح های عمرانی طی سه سال اخیر گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال ۹۵ تمامی طرح های نیمه تمام عمرانی در دانشگاه آزاد اسلامی به اتمام خواهد رسید که این امر با توجه به شرایط اقتصادی کشور کار دشواری است.

دکتر میرزاده خاطر نشان کرد: واحدها باید تمهیداتی را اندیشیده تا میزان شهریه دانشجویان کاهش یابد و متقاضیان ورود به دانشگاه همچنان این دانشگاه را که دارای برندی ملی و بین المللی است، انتخاب کنند.

دکتر میرزاده همچنین با اشاره به ایجاد شبکه بین الملل در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پس از برجام شرایط خوبی برای همکاری های علمی برای دانشگاه ها بوجود آمد، دانشگاه آزاد اسلامی نیز از این فرصت بهره گرفت و اقدام به تاسیس چند دفتر در دانشگاه های کشورهایی چون آلمان، روسیه و ایتالیا کرد که با استقبال دانشجویان ایرانی خارج از کشور و فارسی زبانان نیز مواجه شده است.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس