تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک بانک عربستانی پیش‎بینی کرد میانگین قیمت نفت در سال آینده میلادی به ۶٠ دلار برای هر بشکه افزایش خواهد یافت. به گزارش ایسکانیوز از شانا، بانک سامبا عربستان اعلام کرد با توجه به تأثیر منفی کاهش سرمایه‎گذاری در تولید نفت، میانگین قیمت این کالا از رقم ۴٣ دلار در سال ٢٠١۶ میلادی به […]

[ad_1]

نفت برنت

یک بانک عربستانی پیش‎بینی کرد میانگین قیمت نفت در سال آینده میلادی به ۶٠ دلار برای هر بشکه افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایسکانیوز از شانا، بانک سامبا عربستان اعلام کرد با توجه به تأثیر منفی کاهش سرمایه‎گذاری در تولید نفت، میانگین قیمت این کالا از رقم ۴٣ دلار در سال ٢٠١۶ میلادی به ۶٠ دلار در سال ٢٠١٧ میلادی می‎رسد.

این بانک با وجود پیش‎بینی افزایش تولید نفت اعضای اوپک، به ویژه ایران و عربستان، اعلام کرد افت تولید نفت کشورهای غیر عضو اوپک تأثیر افزایش تولید اوپکی‎ها را خنثی می‎کند.

سامبا با اشاره به رشد تقاضای نفت، اعلام کرد این مسئله به بازگشت توازن به بازارهای جهانی و کاهش سطح ذخیره‎سازی کمک و شرایط را برای قیمت نفت بهتر می‎کند.

بانک یاد شده با اشاره به عوامل یاد شده، پیش‎بینی کرد که در سال‎های ٢٠١٧ و ٢٠١٨ میلادی قیمت نفت ۶٠ تا ۶۵ دلار خواهد بود که بازه قیمت مورد نیاز برای افزایش سرمایه‎گذاری برای تولید نفت است.

در سال‎های ٢٠١٩ و ٢٠٢٠ میلادی نیز استهلاک ذخایر نفت شیل در آمریکا به مسئله‎ای جدی‎تر تبدیل می‎شود و این مسئله کمک می‎کند که قیمت نفت به ٧۵ تا ٨٠ دلار برای هر بشکه برسد.

۶۰۷/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس