تاریخ انتشار: ۱۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1]   مرجع عالیقدر شیعه گفت: توزیع عادلانه ثروت در جامعه گرسنگی و بیکاری را از بین می برد و این ملاک یک جامعه مطلوب و ایده آل است.   آیت الله ناصر مکارم شیرازی پنجشنبه شب در مراسم گرامیداشت میلاد خجسته حضرت فاطمه معصومه (س) در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در مشهد […]

[ad_1]

  مرجع عالیقدر شیعه گفت: توزیع عادلانه ثروت در جامعه گرسنگی و بیکاری را از بین می برد و این ملاک یک جامعه مطلوب و ایده آل است. 
 
آیت الله ناصر مکارم شیرازی پنجشنبه شب در مراسم گرامیداشت میلاد خجسته حضرت فاطمه معصومه (س) در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در مشهد افزود: براساس آنچه در روایات اسلامی آمده است، در جامعه اسلامی نباید فقیر و گرسنه ای وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: برای رسیدن به جامعه ایده آل و حذف فقر و بیکاری باید با استفاده درست از نعمات خداوندی تلاش بیشتری در این زمینه انجام دهیم.

این مرجع عالیقدر شیعه گفت: کار و تلاش دولت و ملت و همدلی و همکاری آنان باعث رونق اقتصاد در کشور و افزایش تولید می شود و بیکاری را از بین می برد.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه سخنان خود با گرامیداشت فرارسیدن دهه کرامت گفت: کرامت در لغت به معنای بزرگواری است و بزرگوارترین و والاترین فرد در نزد پروردگار کسی است که تقوای بیشتری داشته باشد.

وی بیان کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) دارای مقام والایی به لحاظ علمی بودند و حضرت صادق در توصیف ایشان فرمود که بانویی از تبار من در قم رحلت می کند که با شفاعت وی همه شیعیان وارد بهشت می شوند.

وی اظهار کرد: حضرت رضا (ع) نیز مقام علمی بالایی داشتند و همواره پیروز مناظرات سیاسی و علمی و رفع شبهات دینی بودند آن چنان که آن امام همام را ‘عالم آل محمد’ نامیدند.

اقامه باشکوه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حضرت آیت الله مکارم شیرازی، قرائت زیارت امین الله و دعای کمیل توسط مداحان و ذاکران از برنامه های این مراسم بود.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس