تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۴

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصمیمات امروز را فصل جدید روابط بین‌الملل خواند. به گزارش گذار نیوز،  فدریکو موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مذاکرات ایران با ۵+۱ در نشست مشترک ایران با وزرای خارجه ۶ کشور گفت: آنچه هم اکنون در مقابل خود می‌بینیم٬ نتیجه کار سخت همه ما و شماست. برای همین […]

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصمیمات امروز را فصل جدید روابط بین‌الملل خواند.

ظریف

به گزارش گذار نیوز،  فدریکو موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مذاکرات ایران با ۵+۱ در نشست مشترک ایران با وزرای خارجه ۶ کشور گفت: آنچه هم اکنون در مقابل خود می‌بینیم٬ نتیجه کار سخت همه ما و شماست. برای همین از همه شما و همچنین تیم‌های شما که هفته‌ها، روزها و در برخی موارد سال‌ها کار کردند تا به این نقطه برسیم٬ تشکر می‌کنم.

وی افزود: تصمیماتی که امروز می‌گیریم تنها مربوط به برنامه هسته‌ای ایران نیست٬ بلکه می‌تواند فصل جدیدی را در روابط بین‌الملل باز کند و نشان می‌دهد که دیپلماسی همواره می‌تواند به دهه‌ها رو در رویی فائق آید.

وزیر خارجه کشورمان گفت: معتقدم لحظه ای که منتظرش بودیم فرا رسیده است.

ظریف گفت: این یک لحظه تاریحی است. ما به لحظه ای نزدیک شدیم که می توانست پایان امیدها باشد. ما به بهترین توافقی که می همه می توانستیم بدست بیاوریم، رسیدیم. من هم از همه کسانی که این روند را شروع کردند تا بتوانیم به یک روند برد برد برسیم، تشکر می کنم. من از دولت هایی که به این روند کمک کردند تشکر می کنم.

وی افزود: توافقی که به آن رسیده ایم کار کامل و بی نقصی نیست اما بهترین دستاوردی بود که می توانستیم به آن برسیم.

وزیر خارجه کشورمان اظهار کرد: امروز می توانست روز پایان امید باشد اما ما فصل جدیدی در راه امید آغاز کردیم و به یک راه حل برد برد رسیده ایم و افق های تازه ای برای برخورد با مسئله گشوده شده است.

ظریف تأکید کرد: از همه همکارانی که ما را در این راه کمک کردند از جمله مدیران سیاسی و معاونان وزرا تشکر می کنم.

وی ادامه داد: همچنین باید از نمایندگان سابق اتحادیه اروپا خانم کاترین اشتون و بویژه فدریکا موگرینی  و سایر رهبرانی که مدیریت این راه را بر عهده داشتند تشکر کنم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس