تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] برخی از بزرگترین صندوق‌های تامینی دنیا، دیگر قادر به افزایش جذب سرمایه مشتریان خود نیستند. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، ریچارد پری، کسی که صندوق تامینی خود را از ۲۸ سال پیش تاسیس کرده، شاهد افت ۶ میلیارد دلاری دارایی‌های خود در پری‌کپیتال بوده است. این افت ۶۰ درصدی در حالی […]

[ad_1]


برخی از بزرگترین صندوق‌های تامینی دنیا، دیگر قادر به افزایش جذب سرمایه مشتریان خود نیستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، ریچارد پری، کسی که صندوق تامینی خود را از ۲۸ سال پیش تاسیس کرده، شاهد افت ۶ میلیارد دلاری دارایی‌های خود در پری‌کپیتال بوده است. این افت ۶۰ درصدی در حالی رخ داده که صندوق اصلی این شرکت از انتهای سال ۲۰۱۳ تا ماه جولای افتی ۱۸ درصدی را به ثبت رسانده است.
پری تنها مدیری نیست که با مشکل مواجه شده است. دارایی‌های جان پاولسون نیز از سال ۲۰۱۱ در حال کاهش است و در سال جاری نیز ۱۵ درصد دیگر کم شده است. همچنین دان اوخ در حال حاضر ۳۹٫۲ میلیارد دلار در گروه مدیریت سرمایه خود دارد که نسبت به سرمایه ۴۴٫۶ میلیارددلاری ابتدای سال جاری افت چشمگیری را نشان می‌دهد.

صندوق‌های تامینی شاهد بیشترین برداشت از زمان بحران مالی ۲۰۰۸ هستند به طوری که سرمایه‌گذاران در نیمه نخست سال ۲۰۱۶، بیش از ۲۳٫۳ میلیارد دلار از این صندوق‌ها خارج کرده‌اند.  این در حالی است که این بازخرید تقریبا برابر یک درصد از این صنعت ۲٫۹ هزار میلیارد دلاری بوده است.‌

 

دارایی‌های صندوق اوخ-زیف در سال جاری ۱۲ درصد کاهش یافته است. این شرکت تحت تحقیق و بررسی برای رشوه به مقامات دولتی در آفریقاست. در سال ۲۰۱۶، صندوق اصلی این شرکت تنها رشدی ۰٫۴ درصدی داشته است.

پاولسون نیز نتایج متفاوتی را از سال ۲۰۰۷ رقم زده است. دارایی‌هایی این شرکت از اوج ۳۸ میلیارددلاری خود در ۵ سال پیش، تقریبا ۶۷ درصد کاهش داشته است. دارایی‌های این شرکت از ابتدای سال جاری تا کنون ۲٫۲ میلیارد دلار کم شده است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس