تاریخ انتشار: ۰۴ مرد ۱۳۹۴
از سفر یک هیات ۱۰۰ نفره آلمانی;

برخی رسانه‌های وابسته به یک گروه خاص و نمایندگان مجلس انتقاد‌ها و اعتراض‌ها به سفر مقام‌های کشور‌های غربی به ایران برای از سر گرفتن روابط اقتصادی را آغاز کرده‌اند.

به گزارش گذارنیوز آغاز این انتقاد‌ها از سفر یک هیات ۱۰۰ نفره آلمانی شروع شد و با اعلام سفر قریب‌الوقوع وزارت امور خارجه فرانسه به تهران٬ افزایش یافته است.

خبرگزاری فارس و برخی دیگر از رسانه‌های وابسته به به گروه خاص در چند روز گذشته علیه این سفر‌ها فضاسازی معناداری آغاز کرده‌اند.

این رسانه‌ها با انتشار گفتگو‌های جهت‌دار با برخی نمایندگان مجلس، تلاش‌های گسترده‌ای برای لغو این سفر‌ها آغاز کرده‌اند.

نمایندگان مجلس نیز در این گفت‌وگو‌ها با محکوم کردن مواضع آلمان و فرانسه درباره جمهوری اسلامی از دولت درخواست‌های متعددی مطرح کرده‌اند.

آنها از دولت حسن روحانی خواسته‌اند سیاست‌های ۱۰ یا ۲۰ سال گذشته این کشور‌ها علیه جمهوری اسلامی را محکوم کرده و به آنها اطمینان نکند.

محمد‌رضا نقدی٬ فرمانده سازمان بسیج نیز روز گذشته از مقام‌های دولتی به خاطر ملاقات با مقام‌های اروپایی انتقاد کرد.

علم الهدی: با این شیطنتی که آمریکاییان کردند ما گرفتار شدیم

امام جمعه مشهد گفت: نباید در برابر شگردهای شیطانی آمریکا و رژیم صهیونیستی در بحث قطعنامه شورای امنیت و برجام تسلیم شویم.

به گزارش ایرنا، احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد افزود: بعد از دو سال مذاکره برجام(برنامه جامع اقدام مشترک بین ایران و گروه۱+۵) تهیه شد که با شیطنت آمریکا، صهیونیسم و عوامل نفوذ آنان در تصویب قطعنامه شورای امنیت بر خلاف برجام اصول و موادی بدان افزوده شد.

وی گفت: آنان می‌خواهند عرصه و فضا را برای جمهوری اسلامی و جهان اسلام محدود کرده و ما را در تنگنا قرار دهند، برخی از مواد و پیوستهای قطعنامه شورای امنیت ربطی به برجام و برنامه توافق شده ندارد.

خطیب جمعه مشهد ادامه داد: با این وضعیت اگر ما در اجرای توافق هسته‌ای عقب نشینی کرده و آن را عمل نماییم و در مقابل دشمن به تعهدات خود عمل نکند عملا دیگر این شرایط قابل برگشت نیست.

وی افزود: بر این اساس باید ۹۸ درصد اورانیوم غنی شده به خارج از کشور منتقل شود، راکتور آب سنگین اراک تغییر کاربری یابد و سانتریفیوژهای فردو جمع شوند، وقتی این اقدامات انجام شود اگر طرف مقابل به قرارداد عمل نکند ما نمی توانیم به وضعیت اولیه خود برگردیم.

علم الهدی گفت: در واقع نمی توان اورانیوم غنی شده را برگرداند و رآکتور را دوباره به وضعیت نخست درآورد آن‌گونه که سخنگوی کاخ سفید هم تاکید کرد این توافق نیاز به قطعنامه شورای امنیت ندارد و همین که عمل شود و ایران داشته‌های خود را از دست دهد چون این داشته‌ها قابل برگشت نیست خود ضمانت اجرای این توافق است.

وی افزود: ما در این عرصه با این شیطنتی که آمریکاییان کردند آن هم در برابر اخلاص و صداقتی که نمایندگان ما در این مذاکرات از خود نشان دادند، گرفتار شده‌ایم.

امام جمعه مشهد ادامه داد: در این شرایط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید با دقت متن این توافق و موارد آن را بررسی کنند.

علم الهدی افزود: تلاش آن بود که تحریم‌ها برداشته شود، آیا عقلانی است که از تحریم‌ها نجات پیدا کنیم و گرفتار جنگ شویم زیرا تمام قدرت بازدارندگی ما نسبت به دخالت نظامی دشمن در عین پایمردی و ایستادگی مردم بخشی وابسته به توان تسلیحات موشکی بوده و است.

وی ادامه داد: آن‌ها می خواهند تسلیحات موشکی ما تعطیل شود، اگر این امر انجام شود حتی اگر فقط برای پنج سال چنین قدرت بازدارندگی نداشته باشیم این دشمن تا بن دندان مسلح که یک آن به ما رحم ندارد تمام هستی ما را می‌گیرد.

امام جمعه مشهد گفت: باید مسوولان ما در مقام بررسی، این موضوع را دقیق بررسی کنند و نمایندگان مردم هم پای آن بایستند و مردمی که هشت سال دفاع مقدس را با پایمردی به پیروزی رساندند و در مقابل همه شدائد و مسائل ۳۷ سال پای انقلاب ایستاده، حمایت و ایستادگی می کنند حاضر به تسلیم شدن و از بین رفتن منافع ملی نخواهند شد.

وی افزود: منطقی نیست که دو سال مذاکره کنند و نمایندگان ما مقاومت نمایند و آنان با قطعنامه شورای امنیت همه چیز ما را بگیرند، نباید در برابر این شگرد شیطانی آمریکا تسلیم شد و به هر شکلی که این موضوع تمام شود بهتر از تسلیم شدن و تمام هستی و داشته‌های‌مان را برخلاف منافع ملی تقدیم دشمن کنیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس