تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، طرف سعودی موافقت کرده است آتش‌بس در یمن، به شرطی که تمامی طرف‌ها به آن پایبند باشند، برقرار شود. به گزارش ایلنا به نقل از اسکای‌نیوز، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و «محمد بن‌سلمان» جانشین ولیعهد و وزیر دفاع سعودی، روز سه‌شنبه در حاشیه نشست سران «گروه ۲۰» در شهر «هانگژو» […]

[ad_1]

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، طرف سعودی موافقت کرده است آتش‌بس در یمن، به شرطی که تمامی طرف‌ها به آن پایبند باشند، برقرار شود.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای‌نیوز، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و «محمد بن‌سلمان» جانشین ولیعهد و وزیر دفاع سعودی، روز سه‌شنبه در حاشیه نشست سران «گروه ۲۰» در شهر «هانگژو» چین دیدار کردند.


کری و بن‌سلمان در این دیدار درباره پاره‌ای از مسائل از جمله بحران در یمن، سوریه و مساله تغییرات آب و هوایی زمین بحث و گفت‌وگو کردند.

طرفین همچنین در این نشست همچنین رویکردها و نظراتی، که در سفر ماه گذشته کری به «جده» با نمایندگان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس مورد بررسی قرار گرفته بود،  را مورد رایزنی قرار دادند.

وزیر خارجه آمریکا در این دیدار بر ضرورت اجرای آتش‌بس۷۲ ساعته از سوی همه طرف‌ها در یمن، که بتوان برای «اسماعیل ولد الشیخ احمد» فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن جهت ورود به مذاکرات با هر دو طرف، فرصت داد، تاکید کرد.

طبق بیانیه وزارت خارجه آمریکا، طرف عربستانی با آتش‌بس در یمن به شرطی که تمامی طرف‌ها به آن پایبند باشند، موافقت کرده است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس