تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران به مشکلات معیشتی بازنشستگان به دلیل برخی تبعیض‌های پرداختی اشاره کرد. به گزارش ایسنا، الهه راستگو در تذکر امروز شورای اسلامی شهر تهران ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تقارن آن با هفته دفاع مقدس به بیان رشادت‌ها و فداکاری‌های دانش آموزان […]

[ad_1]

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران به مشکلات معیشتی بازنشستگان به دلیل برخی تبعیض‌های پرداختی اشاره کرد.

به گزارش ایسنا، الهه راستگو در تذکر امروز شورای اسلامی شهر تهران ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تقارن آن با هفته دفاع مقدس به بیان رشادت‌ها و فداکاری‌های دانش آموزان شهید در هشت سال جنگ تحمیلی پرداخت و گفت: با برنامه ریزی فرهنگی باید زمینه شناسایی این ایثارگران و معرفی آنان به عنوان الگوهای اخلاقی و تربیتی به دانش آموزان و دانشجویان فراهم شود.

وی از تجاوز با توپ و تانک به خاک کشور به عنوان تهاجم دیروز دشمن یاد کرد و افزود: اگرچه امروز از توپ و تانک خبری نیست اما این تهاجم با شیوه و رویکردی دیگر تهدیدی برای کشور محسوب شده که مهمترین آن رسانه و شبکه های مجازی است که به علت کنترل ناکافی تیشه به ریشه اخلاق، ارزش‌ها و فرهنگی می‌زند که برای صیانت و دفاع از آن رشادت‌های بسیاری صورت پذیرفته است.

وی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر مسئولین به جنگ نرم دشمن و تهاجم فرهنگی، مهمترین وظیفه آموزش عالی و وزارت آموزش و پرورش را تربیت نیروی انسانی کارآمد دانست و گفت: این وزارتخانه ها باید با برنامه ریزی صحیح آموزشی زمینه ارائه آموزشهای لازم به منظور بهره گیری صحیح از شبکه های مجازی و فن آوری نوین را فراهم سازد.

رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران در ادامه به صرف اعتبارات هنگفت دشمن در جبهه جنگ نرم جهت انحراف جوانان از ارزش‌های اخلاقی و بازماندن فرزندان این مرز و بوم از تحصیل و پیشرفت اشاره کرد و گفت: پتانسیل‌های بالقوه و آینده سازان کشور امروز با حضور در فضای مجازی و استفاده ناصحیح از این تکنولوژی که عامل پیشرفت کشورها بوده، شرایط بحرانی را سپری می کنند که از این حیث برنامه ریزان، سیاستگذاران و مسئولین لازم است با اهمیت دادن به این امر مانع از به هدف رسیدن دشمن که همان ابتذال ذهنی و زندگی جوانان و آینده سازان است شوند.

راستگو در ادامه با اشاره به ۷ مهر و روز آتش نشان، رشادت ها و از خود گذشتگی این قشر از جامعه را یادآور شد و افزود: ۹ مهر نیز روز تکریم از بازنشستگانی است که علی رغم تلاش ۳۰ ساله جهت پیشرفت و اعتلای کشور امروز به دلیل بسیاری از بی توجهی ها و کم توجهی ها معیشت آنان دچار مشکلاتی شده که لازم است به این مسئله نیز توجه ویژه شود.

وی به چند برابر شدن مخارج زندگی بازنشستگان به دلیل گستردگی خانواده پس از ازدواج فرزندان اشاره کرد و افزود: نمی توان انتظار داشت فردی که در گذشته قادر به تامین مخارج فرزندان خود نبوده، امروز با ازدواج فرزندان و گستردگی خانواده و عدم توجه به این مهم در نظام پرداختی به بازنشستگان، دچار مشکلات معیشتی نشود و این درحالی است که همزمان با افزایش سن باید به برخی هزینه های جدید ناشی از کهولت سن، بیماری و کم توانی آنان اشاره کرد.

تبعیض در پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگان 

رییس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گرایش بازنشستگان به شغل دوم را نه به دلیل علاقه که از سرناچاری جهت رفع برخی مشکلات موجود عنوان کرد و گفت: تبعیض در پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگان به یکی از مشکلات مهم آنان تبدیل شده و این درحالی است که علی رغم وعده های مکرر دولت جهت جبران این مسئله و یکسان سازی نظام پرداخت تنها با یکسان سازی زمان پرداخت مواجه بوده ایم و این امرجای بسی تعجب، تاسف و سوال است.

راستگو با بیان اینکه مسئولین باید پاسخ دهند که با این میزان پرداختی و تورم واقعی کشور  قادر به گذران زندگی خود هستند یا خیر، افزود: به همین دلایل بوده که سازمان بازنشستگی شهرداری تهران امروز در رسیدگی به بازنشستگان و تکریم آنها پیشتاز بوده و از این حیث لازم است از زحمات سازمان بازنشستگی و برنامه ریزی اصولی آنها تقدیر کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس