تاریخ انتشار: ۲۵ ارد ۱۳۹۵

– سیستان و بلوچستان از ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ شاهد برخی رویدادهای مهم خبری در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، علمی و آموزشی بود که به طور مختصر به آن اشاره می شود.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
** پارسال سه هزار طرح اقتصاد مقاومتی در سیستان وبلوچستان بهره برداری شد
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور گفت: سه هزار طرح سال گذشته در زمینه اقتصاد مقاومتی، مردم یاری و مردم داری در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید.
سردار محمد مارانی روز شنبه در آیین گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج سازندگی و تجلیل از فعالان اقتصاد مقاومتی و خادمان جهادی نوروز ۹۵ سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک نهاد انقلابی همواره در زمینه های امنیتی، دفاعی، اقتصادی و فرهنگی یار و یاور نظام جمهوری اسلامی است.

** همه افراد جامعه باید در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت کنند
نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: همه افراد جامعه با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب باید در راستای اقتصاد مقاومتی از طریق اقدام و عمل تلاش کنند تا با بهره گیری از توان داخلی از نعمت های خداوندی بهترین بهره را ببریم.
مولوی علی احمد(نظیر احمد) سلامی روز شنبه در آیین گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج سازندگی و تجلیل از فعالان اقتصاد مقاومتی و خادمان جهادی نوروز ۹۵ سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: بسیج سازندگی برای نظام جمهوری اسلامی یک ذخیره و گنج بی انتهاست.

** استفاده از مدیران توانمند بومی و اهل سنت در آموزش و پرورش کار بسیار ارزشمندی است
معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: نگاه انحصاری و تک محور در آموزش و پرورش راه به جایی نخواهد برد و باید مشارکت اجتماعی گسترش یابد که به عنوان نمونه استفاده از مدیران توانمند بومی و اهل سنت در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان کار بسیار ارزشمندی است.
حمیدرضا کفاش روز شنبه در همایش تجلیل از پیشکسوتان حوزه تعلیم و تربیت آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در اغلب زمینه ها در چند سال اخیر پیشرفت های چشمگیری داشته است.

** ۸۰۴ بیمار تالاسمی در حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر سکونت دارند
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: ۸۰۴ بیمار تالاسمی معادل ۶۰ درصد بیماران تالاسمی سیستان و بلوچستان در حوزه زیر پوشش این دانشکده سکونت دارند.
دکتر مهران امینی فرد روز شنبه در مراسم بزرگداشت روز جهانی بیماران خاص اظهار داشت: افزون بر هزار و ۲۰۰ واحد خون در هر ماه به این تعداد بیمار تالاسمی تزریق می شود.

** جمهوری اسلامی ایران قدرتمندترین کشور منطقه است
فرمانده قرارگاه جنوب شرق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران اسلامی با توکل به خداوند و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به عنوان قدرتمندترین کشور منطقه با اقتدار در مقابل ظلم و زورگویی ایستاده است.
امیر سرتیپ دوم ستاد نادر علیدوستی روز یکشنبه در آیین معرفی فرمانده جدید تیپ ۳۸۸ پیاده مکانیزه شهید سرلشکر حیدر شهرکی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی مستقر در ایرانشهر بیان کرد: ایران اسلامی در بین کشورهای منطقه امن ترین کشور است.

** فرماندار چابهار: حاشیه نشینی از مشکلات اصلی این بندر اقیانوسی است
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: وجود ۵۰ هزار نفر حاشیه نشین از معضلات و مشکلات اصلی و مهم این بندر اقیانوسی در جنوب شرقی ایران است.
احمد علی موهبتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرستان چابهار به سبب موقعیت راهبردی؛ به عنوان مرکز تجارت و فعالیت های اقتصادی در شرق کشور محسوب می شود.

** بهره برداری از ۱۸۶ طرح محرومیت زدایی در سیستان وبلوچستان
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور گفت: بهره برداری از ۱۸۶ طرح محرومیت زدایی با صرف اعتباری افزون بر ۳۵۱ میلیارد ریال روز گذشته در سیستان وبلوچستان اغاز شد.
سردار سرتیپ پاسدار محمد مارانی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ها در زمینه برق رسانی، آبرسانی، جاده سازی، مدرسه سازی، احیای قنوات، ساخت سرویس های بهداشتی، خانه محرومان، پرورش شترمرغ و چندین طرح مشاغل خانگی در شهرستان های قصرقند و سرباز به اجرا در آمده است.

** افزایش کیفیت بهره وری از معادن کشور در اولویت قرار دارد
رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: افزایش کیفیت بهره وری از معادن کشور یکی از اهداف مهم این سازمان است.
نادعلی اسماعیلی روز دوشنبه در آیین افتتاح ساختمان سازمان نظام مهندسی معدن سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: افزایش کیفیت در بهره وری معادن کشور با کاربردی کردن آموزش به اعضای این سازمان و به کار گیری مسوولان فنی در معادن می تواند به این هدف کمک کند.

** مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان: ایرنا عضوی از خانواده هلال احمر است
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز زاهدان به سبب همراهی و همکاری های مطلوب و شایسته، عضوی از خانواده جمعیت هلال احمر این استان محسوب می شود.
رسول راشکی روز دوشنبه در دیدار رییس، خبرنگاران و کارکنان خبرگزاری ایرنا مرکز زاهدان به مناسبت هفته هلال احمر با مدیر و معاونان این نهاد اظهار داشت: خبرگزاری جمهوری اسلامی با در نظر گرفتن مصلحت ها همواره نقش بسیار مهمی در انعکاس فعالیت های جمعیت هلال احمر و همکاری و همراهی با امدادگران این نهاد به ویژه در زمان های بحران و حوادث داشته است.

** ویژه برنامه های مختلفی در اجلاس آیورا در چابهار برگزار می شود
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ویژه برنامه های فرهنگی، هنری، گردشگری، ورزشی، جشنواره اقوام و غیره در اجلاس رییسان مناطق آزاد کشورهای حاشیه اقیانوس هند «آیورا» در این شهرستان برگزار می شود.
حامدعلی مبارکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برپایی نمایشگاه اقوام ایران زمین همراه با اجرای موسیقی و غرفه های صنایع دستی و معرفی جاذبه های گردشگری برای مهمانان داخلی و خارجی جذاب و دیدنی خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: سیاه چادرهای اقوام ایرانی نیز در حاشیه این اجلاس خودنمایی خواهند کرد.

** عاملان اسید پاشی درختان در زابل دستگیر شدند
دادستان عمومی و انقلاب زابل گفت: عاملان اسید پاشی اخیر در این شهر پس از شناسایی و بازجویی به عنوان عوامل اصلی اسید پاشی درختان در این شهرستان دستگیر شدند.
ابوالفضل نجفی روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سه نفر در چند روز گذشته اقدام به اسید پاشی تعداد زیادی از نهال های تازه کشت شده در خیابان شهید باقری شهر زابل با هدف از بین بردن درختان انجام داده بودند، دستگیر شدند.

** پیام رییس جمهوری به همایش ملی ایمنی زیستی، سلامت محیط و محصولات تراریخته
رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به همایش ملی ایمنی زیستی، سلامت محیط و محصولات تراریخته در زاهدان ضمن تاکید بر محترم شمردن ملاحظات دستاوردهای بشری در حوزه علوم و فناوری های نو، از دستاویز قرار دادن آنها به منظور ایجاد مانع در مقابل پیشرفت کشور هشدار داد.
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به اساتید، پژوهشگران و شرکت کنندگان در همایش ملی ایمنی زیستی، سلامت محیط و محصولات تراریخته که صبح امروز/ چهارشنبه/ در دانشگاه سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد خواستار بررسی وضعیت فعلی علوم و فناوری های جدید در کشور و ارائه راهکار برای رسیدن به نقطه عطف در این حوزه شد.

** موقعیت خاص ایران این کشور را در کانون توجهات جهانی قرار داده است
رییس انجمن ژنتیک ایران گفت: موقعیت خاص ژئوپلتیک جمهوری اسلامی با داشتن انرژی، استعدادهای انسانی و ظرفیت های ناب خدادادی، ایران را به کانون توجه قدرت های بزرگ جهان قرار داده است.
محمود تولایی روز چهارشنبه در همایش ایمنی زیستی، سلامت محیط و محصولات تراریخته در دانشگاه سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از نظر دارا بودن منابع انسانی و طبیعی در دهک نخست دنیا قرار دارد.

** ۲۷۶طرح صنعتی در سیستان و بلوچستان در دست ساخت است
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ۲۷۶ طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال در این استان در دست ساخت است.
نادرمیرشکار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحدها با پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا حدود ۱۰۰ درصد در بخش های مختلف در حال ساخت است.

** جوانان به عنوان گرانترین سرمایه باید مورد توجه ویژه قرار گیرند
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: جوانان به عنوان گرانترین سرمایه جامعه اکنون بدون استفاده مانده اند و باید مورد توجه ویژه مسوولان قرار گیرند.
آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلای قدس زاهدان با تبریک روز ولادت با سعادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان اظهار داشت: حضرت علی اکبر(ع) الگویی شایسته برای جوانان است.

** حاصل اجرای عدالت برقراری امنیت و تحکیم اخوت و برادری است
امام جمعه مسجد مکی و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان گفت: اجرای عدالت در جامعه کاری بسیار مهم و حیاتی است و حاصل آن برقراری امنیت و تحکیم اخوت و برادری میان آحاد مردم است.
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در خطبه های نماز جمعه این هفته اهل سنت زاهدان از مسوولان قضایی به ویژه دست‌اندرکاران سازمان قضایی نیروهای مسلح خواست با اجرای عدالت دعای خیر مردم را توفیق راهشان کنند.

** اقتصاد مقاومتی نه در کنفرانس و همایش هاباید در عمل بین مردم مشهود باشد
امام جمعه چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: اقتصاد مقاومتی باید به صورت عملی بین مردم در جامعه مشهود باشد و فقط خلاصه در کنفرانس ها و همایش ها نشود.
حجت الاسلام سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته چابهار اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی می تواند بسیاری از مشکلات و گرفتاریهای اقتصادی و اجتماعی را مرتفع کند و سبب خروج بازار ایران از رکود خواهد شد.
۸۰۰۵ /۶۰۸۱

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس