تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به مهلت قانونی ۲۴ روزه فراخوان عمومی طرح دو نیروگاه پسماندسوز با ظرفیت ۱۶۰۰ تن گفت: این فراخوان تا پایان هفته جاری ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند جهت شرکت در آن اقدام کنند. به گزارش ایسنا، حسین جعفری با اشاره به اینکه فراخوان ساخت زباله سوز […]

[ad_1]

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به مهلت قانونی ۲۴ روزه فراخوان عمومی طرح دو نیروگاه پسماندسوز با ظرفیت ۱۶۰۰ تن گفت: این فراخوان تا پایان هفته جاری ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند جهت شرکت در آن اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، حسین جعفری با اشاره به اینکه فراخوان ساخت زباله سوز ، نقطه عطفی در مدیریت پسماند کشور محسوب می شود ، در این باره گفت: بر اساس مصوبات شورای اسلامی شهر تهران ، مدیریت شهری باید میزان تبدیل زباله به انرژی را در برنامه پنجساله دوم افزایش دهد و این در حالی است که بر اساس اسناد بالادستی ، این موضوع از مطالبات دولت نیز هست که در دستورالعمل ها و آئین نامه های الحاقی وزارت کشور قید شده است.

وی افزود: برای آنکه دفن غیر مستقیم زباله نداشته باشیم باید بتوانیم زباله ها را بعد از جداسازی و تفکیک ، در مقصد آماده سوزاندن و تبدیل به انرژی کنیم و با توجه به اینکه در این مقیاس زباله سوزی در کشور نداریم و فعالیت تنها یک زباله سوز در آرادکوه جریان دارد، ساخت دو زباله سوز که هر کدام ۱۶۰۰ تن ظرفیت دارد ،می تواند ظرفیت کشور را به صورت قابل توجهی ارتقاء دهد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه کار مطالعاتی در خصوص طرح دو نیروگاه پسماند سوز طی یکسال با حضور یک مشاور بین المللی به انجام رسیده است، افزود: به دنبال مطالعات صورت گرفته ،هشت گزارش در خصوص مکان یابی ، مطالعات زیست محیطی ، نوع تکنولوژی و حتی ساخت ابنیه احصاء شده است .

جعفری تاکید کرد: تکنولوژی ، نوع زباله و حجم زباله سوزها در فراخوان مشخص شده است و شرکت های داخلی و خارجی می توانند بر مبنای مشخصات فنی مندرج درروزنامه ها ، سایت سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی و سایت سازمان مدیریت پسماند و نیز صفحه نخست پورتال شهرداری تهران ، اطلاعات لازم را دریافت کرده و نسبت به خرید اسناد در فاصله زمانی تعیین شده تا پایان هفته جاری اقدام کنند.

وی ادامه داد: طبق برنامه زمانبندی شده با کمیته فنی و مشاور بین المللی نسبت به بازگشایی پاکت ها اقدام شده و حداکثر ظرف مدت دو ماه با شناسایی واجدین شرایط، دو شرکت انتخاب می شوند.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند، جعفری تصریح کرد: با احداث این دو زباله سوز گامی بزرگ در جهت کمک به حفظ محیط زیست تهران بر داشته شده و در راستای اقتصاد شهری و کسب درآمد پایدار برای شهر تهران حرکتی رو به جلو صورت می گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس