تاریخ انتشار: ۲۲ خرد ۱۳۹۵

دولت آمریکا «ای اشلی تبدور» قاضی آمریکایی ایرانی تبار را از رسیدگی به پرونده مهاجرت ایرانی ها به بهانه عدم صلاحیت وی بر اساس معیارهای نژادی منع کرده است.

به گزارش “گذارنیوز” به نقل پایگاه اینترنتی «دیلی کالر» آمریکا، خانم تبدور در سال ۲۰۱۵ و به دنبال فشار بر وی برای رها کردن «همه پرونده های مهاجرت مربوط به ایرانی ها» از وزارت دادگستری آمریکا شکایت کرد.

بر اساس گزارش رادیو عمومی ملی آمریکا (ان پی ار)، وزارت دادگستری آمریکا نخست پس از حضور تبدور در نشست سال ۲۰۱۲ کاخ سفید و دیدارش با تعدادی از مقامات عالی رتبه دیگر آمریکایی ایرانی تبار از عدم صلاحیت وی ابراز نگرانی کرد.

این رادیو اعلام کرده که مقامات ارشد وزارت دادگستری آمریکا قبل از تایید حضور تبدور در این نشست اعلام کرده بودند که وی باید پرونده های بعدی مربوط به اتباع ایرانی را کنار بگذارد اما هنگامی که این قاضی ایرانی تبار پس از این نشست به لس آنجلس بازگشت چنین توصیه هایی به «یک دستور رسمی» تبدیل شد.

«دنا لایت مارکز» رئیس انجمن ملی قضات مهاجرت در مصاحبه با ‘ان پی آر’ تایید کرد که خواسته وزارت دادگستری از تبدور تبعیض آمیز بوده و بر اساس میراث ایرانی او مطرح شده است.

تبدور در دادخواست خود عنوان کرده که هیچ کس وی را به تعصب ورزی متهم نکرده است اما مقامات وزارت دادگستری نگران وضعیت قضاوت وی و آنچه که در اصطلاحات حقوقی appearance of impropriety گفته می شود، هستند.

این اصطلاح به وضعیتی اشاره دارد که یک فرد حقوقدان بدون اطلاع از شرایطی خاص ممکن است ابهامات اخلاقی ایجاد کند.

اشلی تبدور از سال ۲۰۰۵ رسیدگی به پرونده های مهاجرت را برعهده دارد. وی در دادخواست خود عنوان کرده که مشکلاتش از سه سال پیش و هنگامی که برای نشست با برخی از مقامات ارشد جامعه آمریکایی های ایرانی تبار به کاخ سفید دعوت شد، آغاز شده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس