تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: منطقه ویژه اقتصادی استان مستعد و مناسب برای فعالیت واحدهای اقتصادی و سرمایه گذاری داخلی و خارجی است. منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی مستعد سرمایه گذاری داخلی و خارجی است. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایرنا، رئیس منطقه ویژه اقتصادی […]

[ad_1]
رئیس منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: منطقه ویژه اقتصادی استان مستعد و مناسب برای فعالیت واحدهای اقتصادی و سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی مستعد سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایرنا، رئیس منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: منطقه ویژه اقتصادی استان مستعد و مناسب برای فعالیت واحدهای اقتصادی و سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

مرتضی صفدری زاده دوشنبه شب در همایش سرآمدان مقیم و غیر مقیم خراسان جنوبی افزود: این استان از پتانسیل ها و فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری برخوردار است که نیاز به معرفی برای جذب سرمایه گذاران دارد.
وی وجود نیروهای فرهیخته را از دیگر ظرفیت های استان ذکر کرد و یادآور شد: برگزاری همایش سرآمدان و برپایی کارگروه و کمیسیون های تخصصی آن فرصتی مناسب برای معرفی پتانسیل های خراسان جنوبی به نخبگان مقیم و غیر مقیم کشور است.
وی با اشاره به اینکه استان به لحاظ برخورداری از موهبت های طبیعی و وجود نخبگانی که در کشور سرآمد بوده و هستند در هیچ نقطه ای محرومیت ندارد، اظهار کرد: امیدواریم در آینده ای نزدیک با عزم و اراده نخبگان و معرفی پتانسیل های بالقوه این منطقه، شاهد توسعه و پیشرفت استان باشیم.
وی از منطقه ویژه اقتصادی به عنوان موتور محرک اقتصادی در استان نام برد و گفت: همکاری نخبگان و سرآمدان استان در داخل و خارج کشور می تواند به بالندگی استان کمک کند.
وی با بیان اینکه همجواری استان با افغانستان سبب شده که منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی از مزیت خوبی برخوردار شود، افزود: وجود امنیت و آرامش در استان با توجه به ۴۶۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان، فضای مناسبی را برای فعالیت های اقتصادی ایجاد کرده است.
به گزارش ایرنا، صفدری زاده بر فراهم کردن فضای لازم برای جذب سرمایه گذار در استان تاکید کرد و گفت: در حال حاضر منطقه ویژه اقتصادی با همکاری و عزم جدی مدیران ذیربط در استان از شرایط لازم برای جذب سرمایه گذار برخوردار است.
منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی یکی از راهکارهای اساسی برای ایجاد مزیت های رقابتی انتخاب مناطق بالقوه مستعد برای ایجاد شرایط مناسب جهت فعالیت واحدهای اقتصادی است.
در این ارتباط طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در برنامه چهارم توسعه مطرح و به تصویب هیات وزیران رسید و سال ۱۳۸۹ توسط مجلس تصویب و سپس شورای نگهبان آن را تایید کرد.
این منطقه در زمینی به مساحت ۷۳۰ هکتار در فاصله ۱۲ کیلومتری شمال شرق بیرجند در نزدیکی فرودگاه بین المللی بیرجند مکان یابی شده است و دارای یک قطعه منفصله در میل ۷۸(ماهیرود) به مساحت ۱۰۰ هکتار در نقطه صفر مرزی است.
منطقه ویژه اقتصادی بیرجند تنها منطقه ای است که یک قطعه منفصله دارد.
همایش سرآمدان مقیم و غیر مقیم خراسان جنوبی با میزبانی بنیاد نخبگان استان از یکم شهریور ماه در بیرجند آغاز شده و تا سوم شهریور ماه نیز ادامه دارد.

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس